E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Kryemadhi: Rama gjeti kohën për të shkuar në Liban por jo për naftëtarët

Në prag të zgjedhjeve parlamentare, fushata politike sa vjen dhe bëhet më e ashpër.

Nga Fieri, gjatë një takimi me simpantizantë të LSI, kryetarja e kësaj force politike, Monika Kryemadhi vijoi sulmet ndaj kryeministrit Edi Rama.

Gjatë fjalës së saj, Kryemadhi u ndal edhe tek situata e nafëtarëve. Ajo tha se qeverisë Rama i mungon vullneti për ta zgjidhur çështjen e naftëtarëve të Ballshit.

Monika Kryemadhi: “Edhe pse jemi në Fier, suporti për t’i dhënë naftëtarëve të Ballshit që janë me të vërtet heronj dhe është e disata herë që hyn në një proces të tillë dhe kryeministri gjeti kohën për të fluturuar me charter në Liban po nuk gjeti kohën 5 minuta për të biseduar me naftëtarët të cilët unë e kam thënë dhe do vazhdojë ta them edhe pse ju dhemb disave. Shteti Shqiptar për çdo litër naftë që konsumohet në Shqipëri për makinat5, për traktorët, për motoçikletat, për kaldajat, merr 7 qind lek për litër në ditë. Në qoftë se në Shqipëri 1L naftë kushton 1.6$, në Maqedoni kushton 0.9$. Edhe pse Shqipëria e prodhon pothuajse 90% të naftës që konsumojnë shqiptarët e prodhojnë vet nga burimet e puseve të naftës që prodhon Fieri, Ballshi, Fushë Marriza, etj.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...