E mërkurë, 20 Janar, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

Letër

Meta-Denajt: Mos penalizoni Vlorën, zhbllokoni fondet e investimeve në rrugë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur shkresës dërguar në adresë të tij nga ministrja e Financave Anila Denaj, lidhur me për Projektin...

Teknologjia në zgjedhjet e 25 prillit, KQZ letër 8 partive politike (Foto)

Kreu i Komiisonit Qendror të Zgjedhjeve, (KQZ), Ilirjan Celibashi u ka dërguar një letër partive politike lidhur me teknologjinë në zgjedhje. Celibashi thekson se duhet...

Pandemia/ Meta i drejtohet Manastirliut me 11 propozime

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar Ministrisë së Shëndetësisë me 11 propozime për përballimin e situatës së Covid-19 në vend, pas konsultimit...

Pacolli letër Ramës: Të bashkohemi për të hetuar krimet e Serbisë

Ish-Ministri i Jashtëm i Kosovës, aktualisht kryetar i Aleancës “Kosova e Re”, Behgjet Pacolli, i ka drejtuar një letër publike kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, 8 eurodeputetë letër kryeministrit Rama

Tetë eurodeputetë të Partive Europiane Popullore, i janë drejtuar sot me një letër kryeministrit të Edi Rama, lidhur me ndryshimet kushtetuese të Kodit Zgjedhor...

Greva e naftëtarëve, Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës: Ndërhyni menjëherë

Sindikatat ndërkombëtare ”IndustriALL Global Union” dhe ”IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama duke i kërkuar që...

Donald Trump i dërgon letër Avdullah Hotit, ja çfarë i thotë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dërguar një letër kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kreu i qeverisë...

“Pranoni OSBE/ODIHR si mekanizëm për të zgjidhur mosmarrëveshjet”, opozita e bashkuar letër PS

Opozita e bashkuar i është drejtuar Partisë Socialiste me një letër, për të pranuar ODIHR-in si mekanizëm për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve. Përfaqësuesit e opozitës së...

“Do të kemi katastrofë humanitare”, Kurti i kërkon ndihmë ambasadave të huaja

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër ambasadorëve të huaj në Kosovë, lidhur me situatën e krijuar nga pandemia. Përmes kësaj letre, kreu...

Cakaj letër kompanisë Apple: Vendoseni Kosovën në hartë

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, i ka dërguar sot një letër drejtorit ekzekutiv të Kompanisë Apple, Tim Cook. Me...

Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...