E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

klodian tomorri

Magjia e tregut të lirë

Nga: Klodian Tomorri Per gati tre dekada, tregu i fluturimeve ajrore ne Shqiperi eshte mbajtur peng, ne daret e monopoleve. Monopol aeroportual per fluturimet nderkombetare,...

Çmendet qeveria, koncesion i ri 200 milionë dollarë për kolaudimin

Nga: Klodian Tomorri Pak ditë më parë përmes një shkrese zyrtare, Ministria e Infrastrukturës ka urdhëruar kompaninë koncesionare SGS që të transferojë në pronësi të...

Kur ligji bie në duart e zuzarëve

Nga: Klodian Tomorri Kjo foto është tek Prokuroria e Tiranës. Tabela nuk lejon parkim. Por çdo ditë, makinat e banorëve të lagjes parkohen aty dhe...

Gazetari: Deputetja e PS “i jep” 4,1 mln euro shtesë inceneratorit të Tiranës

E diplomuar për juridik, nuk është pjesë e Komisionit të Ekonomisë, ndërhyn në buxhetin e shtetit dhe i jep 4,1 milionë euro shtesë inceneratorit...

Manipulimi djallëzor i Hagës

Nga: Klodian Tomorri Pertej ketyre pacavureve banale me kaseta qe nuk i merr njeri seriozisht, e verteta eshte se Kosoves po i behet nje padrejtesi...

Gënjeshtra e qeverisë me pandeminë

Nga Klodian Tomorri Qeveria jone ka nje ves shume te keq. Genjen haptazi. I pyetur disa here se pse Shqiperia ka dhene me pak para...

Vjedhja e dyfishtë me ARMO-n

Nga Klodian Tomorri Qeveria paguan naftetareve pagen per 1 vit, por kompanive qe e kame shfrytezuar ARMO nuk u sekuestron asnje aset. Ne kete rast,...

Talebanët që shembën Teatrin, tani do t’i paguajmë 36 milionë euro

Nga: Klodian Tomorri Teksa pandemia po hedh pa meshire në kthetrat e varfërisë me mijëra familje shqiptare, qeveria në të gjitha nivelet është zhytur në...

Matematika e kryeministrit që tallet me sakrificën e qytetarëve

Nga: Klodian Tomorri Degjova nje replike te kryeministrit Edi Rama me kolegen Marsela Karapanço te A2 CNN, e cila ne fakt ishte nje fyerje ndaj...

Si u dyfishua fatura e koncesionit të mbetjeve në Tiranë

Nga: Klodian Tomorri Fatura që qytetarët paguajnë për koncesionin e mbetjeve në Tiranë, ka dalë jashtë kontrollit duke devijuar frikshëm edhe nga programimet e vet...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...