E hënë, 25 Tetor, 2021
9.5 C
Tirana

Gazetari: Deputetja e PS “i jep” 4,1 mln euro shtesë inceneratorit të Tiranës

E diplomuar për juridik, nuk është pjesë e Komisionit të Ekonomisë, ndërhyn në buxhetin e shtetit dhe i jep 4,1 milionë euro shtesë inceneratorit të Tiranës.

Ky është denoncimi që bën gazetari i njohur i ekonomisë, Klodian Tomorri për deputeten e PS-së, Klotida Bushka.

Sipas Tomorrit, ky amendament nga Bushka është shakaja më pa kripë në historinë e financave të shtetit.

Postimi i Tomorrit në Facebook

Shakaja pa kripe e Klotilda Bushkes

Ky amendament eshte shakaja me tragjike ne historine e financave publike te Shqiperise. Pacavure e tille nuk ka ndodhur kurre ne Shqiperi. Nuk ka ndodhur kurre as ne Republikat Afrikane.

Klotilda Bushka, anetare e komisionit te ligjeve rrit planin e te ardhurave te tvsh-se ne buxhet per t’i dhene 4.1 milione euro shtese incineratorit te Tiranes.

Pra zonja Bushka, e diplomuar ne juridik, pa qene fare anetare e Komisionit te Ekonomise, ben projeksionet e buxhetit. Ministria e financave thote ne parashikojme se do mbledhim 100 leke tvsh vitin e ardhshem. Klotilda Bushka me profesion avokate thote: ju te Ministrise se Financave nuk dini nga keto pune. Une parashikoj se do te mblidhen 102 leke. 

Pra nje deputete qe nuk ja ka haberin fare financave publike, projeksioneve te te ardhurave, treguesve ekonomik etj etj, ben amendamet per planin e te ardhurave. Pse? Sepse duhet t’i jepen 4.1 milione euro shtese incineratorit.

Ndoshta per shume njerez mund te duket e parendesishme. Por ky amendament eshte shakaja me pa kripe ne historine e financave te shtetit. Andej nga FMN-ja besoj se do jene duke vene duart ne koke.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video ‘thyen’ rrjetin/Graniti surprizon Fifin, plas sherri në ‘Big Brother VIP’

Një "surprizë" e Granitit për Fifin, u kthye në "mollë sherri" mes Sheilës dhe Palomës. Po si nisi ky konflikt, që përfshiu edhe anëtarë...

Operacion i madh në Portin e Durrësit, pranga 4 shtetasve të huaj

Katër persona janë vënë në pranga, në sajë të operacionit të koduar “Pritësi”, pasi akuzohen për falsifikim të vizave turistike. Të arrestuarit janë një...

Priten reshje dhe vranësira, ulen temperaturat

Sipas MeteoAlb, gjatë paradites vendi ynë vijon me vranësira të shpeshta të cilat do të krijojnë mundësi për reshje të pakta shiu në zonat...

“Big Brother” ndëshkon banorët VIP: Të gjithë bëni gati valixhet! (VIDEO)

Banorët e "Big Brother" janë penalizuar pas thyerjes së rregullave. Marrë shkas nga fakti që banorët e reality show-t më të ndjekur në Shqipëri...

Mirëmbajtja e rrjetit, sot stakohet energjia elektrike në këto zona të Tiranës

Operatori i Shpërndarjes së Eenergjisë Elektrike, me anë të një njoftimi ka bërë me dije se sot, për shkak të punimeve do të mbeten...