E enjte, 2 Korrik, 2020
33 C
Tirana

Etiketa

kercenim

“Lekët ose t’i nxora fotot”, pranga 40-vjeçarit që kërcënonte me mesazhe

Blutë e Tiranës kanë arrestuar një 40-vjeçar, i cili shantazhonte një person në Facebook. Në pranga ka rënë shtetasi Mentor Duga. Nga Seksioni për Krimet...

“Jam kërcënuar nga ‘baca’”, Gjuzi tregon mesazhet që i kanë ardhur në telefon

Deputeti Kujtim Gjuzi ka treguar së më herët në fillim të këtij muaji ka marrë një mesazh kërcënues. I ftuar në emisionin 360 gradë në...

Çfarë po ndodh? Kë po kërcënon aq ashpër Gjermania

Ministria e Jashtme e Gjermanisë ka kërcënuar me sanksione të BE-së ndaj "atyre që janë përgjegjës" - duke përfshirë një shtetas rus - për...

OBSH: Koronavirusi do të jetë kërcënim i vazhdueshëm derisa të gjendet vaksina

I dërguari i posaçëm i OBSH, David Nabarro është shprehur se derisa të gjendet një vaksinë, koronavirusi do vijojë të jetë “një kërcënim i...

Prokuroria nis hetimet për të gjetur personin që kërcënoi Kurtin

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka autorizuar Policinë për ndërmarrjen e hetimeve lidhur me kërcënimin që i është bërë më 10 prill, kryeministrit në detyrë...

Koronavirusi/ Gjermania ndihmon Mbretërinë e Bashkuar

Koronavirusi është shndërruar në një kërcënim serioz për shumë shtete të botës, ndërkohë shkencëtarët vijojnë përpjekjet për gjetjen e një vaksine. Situata paraqitet kritike edhe...

Kërcënimi nga koronavirusi rritet në nivelin më të lartë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus,...

Ministrat e NATO-s do të diskutojnë për kërcënimin nga sistemi raketor rus

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se ministrat e mbrojtjes së aleancës do të takohen këtë javë, për të vlerësuar sfidën e...

Gjykata mbyll në psikiatri personin që kërcënoi kreun e Burgjeve

Një mesazh kërcënues ndaj drejtorit të burgjeve Agim Ismaili ka mjaftuar për të mbyllur në psikiatri ish të dënuarin Muharrem Zilija. Ai u arrestuar para...

Hyn në lokal dhe kërcënon gruan me armë zjarri, pranga 43-vjeçarit në Tiranë

Një 43-vjeçar është arrestuar ditën e sotme, pasi hyri me armë zjarri në një lokal duke kërcënuar qiradhënësen e këtij ambienti. Sipas policisë, ngjarja u...

Të fundit

Rekord viktimash në Maqedoninë e Veriut, shqyrtohet mbyllja e kufijve

Maqedonia e Veriut ka shënuar rekord viktimash nga koronavirusi. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se në 24 orët e fundit, 15 persona kanë ndërruar jetë...

“Policia mban të fshehtë ngjarjen në Elbasan”, Berisha: Ja çfarë po ndodh me bandat

Nuk janë të paktat rastet, ku Berisha raporton se policia fsheh ngjarje kriminale. Qytetari digjital e njofton ish-kryeministrin Berisha, se bandat në Elbasan ushtrojnë terror...

749 të arrestuar, finalizohet operacioni i madh në Britani

Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) në Britani bëri me dije se një sistem i fshehtë komunikimi i përdorur nga kriminelët për të tregtuar drogë...

Të shtëna në ajër pas një konflikti të çastit, policia në kërkim të autorit

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 13, teksa pranë një...

Gjysmëfinalja e Kupës së Shqipërisë, formacionet zyrtare të Bylis-Tirana

Sot në orën 17:45, starton gjysmëfinalja e parë e Kupës së Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës, që do të luhet në Ballsh. Dy trajnerët, Dovedan...