E enjte, 20 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

Gjyqtarja në Tiranë kërcënohet me jetë, ndërhyn me shpejtësi policia

Policia ka zbuluar detaje në lidhje me 39-vjeçarin e arrestuar tek “Komuna e Parisit”, pasi kërcënoi një gjyqtare. Bëhet fjalë për shtetasin Andri Leka, i cili ishte i shpallur në kërkim për veprën penale “Kanosja e gjyqtarit”.

Ende nuk dihet se kush është gjyqtarja e kërcënuar, teksa policia në një njoftim paraprak për mediat bëri me dije se i arrestuari, është shtetasi me inicialet A. L., 39-vjeç.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.2, si rezultat e një pune të mirëorganizuar, tek “Komun e Parisit” kanë bërë kapjen dhe shoqërimin në ambientet e Komisariatit e shtetasit A. L., 39 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Kanosja e gjyqtarit”, për veprime të mëtejshme hetimore”, thuhet në njoftim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Bëri bujë me videot në "Tik Tok", gjyqtarja e Elbasanit i shpëton drejtësisë

Përfshihet nga flakët një apartament në zonën e Freskut në Tiranë

Një banesë në zonën e Freskut në Tiranë, është përfshirë nga flakët. Flakët e zjarrit kanë përfshirë banesën e marrë me qira nga shtetasja...

Ngrica, dëborë dhe temperatura deri në -4 gradë celcius

Moti në vendin tonë do të karakterizohet kryesisht nga kthjellime dhe vranësira të lehta, veçanërisht në Ultësirën Perëndimore. Ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor, do...

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...