E diel, 22 Maj, 2022
20.5 C
Tirana

Kanosi me kallashni*ov të dashurën jetime, ja çfarë ka ndodhur

Një 21-vjeçar kanosi me armë zjarri automatik dy vajza të reja, ku me një prej tyre ishte në një lidhje. Donald Lato, nga fshati Gjonomadh i Korçës, kishte lidhje intime me 15-vjeçaren që kanosi me armë. Dy të rinjtë janë konfliktuar me njëri-tjetrin për arsye xhelozie. Vajza, pas zënkës ka dalë e shoqëruar me shoqen e saj 20-vjeçare dhe disa persona të tjerë. Kaq ka mjaftuar, që sipas pretendimeve të vajzës, 21-vjeçari i ka kanosur me armë.

Arma nuk është gjetur ende, por policia vijon punën për zbardhjen e plotë të ngjarjes. E mitura jetonte me gjyshërit, pasi është jetime. Prindërit e saj janë vrarë në vitin 2014, në masakrën e Gjonomadhit, ku mbetën viktima 4 persona për shkak të tradhtisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...