E hënë, 16 Maj, 2022
27.5 C
Tirana

“Më drejtuan armën, janë nipërit e administratorit”, kërcënohet Sazan Guri

Ambientalisti Sazan Guri është kërcënuar me armë nga disa persona, pasi ka qenë sot gjatë protestës së banorëve në Laknas. Për ‘Faxnews’ ai ka treguar se është kërcënuar me armë nga disa persona të cilët dolën nga një makinë e llojit ‘Toyota’.

Ai thotë se nuk i ka frikë, pasi është thjesht ndërmjetës në këtë histori. Guri u kërcënua pas takimit me kryebashkiakun Rakip Sulin. Personat që e kanë kërcënuar, sipas tij, janë nipërit e njërit prej administratorëve të kompanisë. Ai madje ka treguar se e kanë çuar në gjyq. Duket se historia e kërcënimeve është e përsëritur, pasi një gjë e tillë i ka ndodhur edhe me një person tjetër.

‘Jam kërcënuar me armë, një makinë Toyota e kuqe ku disa të rinj kanë nxjerrë armën dhe ma kanë tundur në xhamin e makinës. Familjarët e mi po ta marrin vesh ata këtë gjë do jenë të prekur. Zoti më ndihmon që të jem i fortë, kështu që nuk më kërcënojnë dot, nuk i kam frikë. Por ata duhet t’i vënë gishtin kokës që unë jam thjesht një ndëmjetës. Janë nipërit e Bledar Dacit që është administrator i kësaj kompanie. Më kanë hedhur edhe në gjyq, po si mund të hidhet një avokat në gjyq? Madje që dje më ka kërcënuar një person me mjekër, i gjatë i fuqishëm”, tha Sazan Guri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Strategjia detare 2035

NGA GJENERAL PIRO AHMETAJ Shqipëria jonë është e bekuar me mbi 450 km vijë bregdetare, ndërsa hapësira e interesave detare (det i brendshëm dhe territorial)...

Deklaratat për SPAK/ Hajdari: Politika të qëndrojë larg drejtësisë, “peshqit e mëdhenj” janë në rrjetë

Në daljet e fundit për mediat, kryeministri Rama është shprehur se po pret me padurim që SPAK-u të godasë nga të katër anët. Duket...

Plagoset ish kandidati për kreun e PS-së, ngjarja në lokalin e reperit të njohur

Ish-kandidati për kreun e Partisë Socialiste në Durrës, Ardit Kërtusha, është plagosur me armë zjarri mesditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në një lokal në...

Gazeta austriake zbulon skandalin e madh, stafi i Metës vihet në lëvizje. Ja çfarë do ndodhë

Presidenca ka reaguar pas artikullit në gazetën austriake "Kronen Zeitung", duke i cilësuar si shpifje dhe gënjeshtra të fabrikuara. Reagimi është përcjellë nga ana...

SPAK mes PD dhe PS

Dikur PD e drejtuar nga Lulzim Basha nuk besonte te SPAK, por më pas jo vetëm depozitoi disa denoncime por kërkoi i pari që...