E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

hapur

Tërmeti në Korçë, Basha: Banorët në qiell të hapur, të shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Një tërmet i fuqishëm goditi mëngjesin e sotëm Korçën, ku dhjetëra banesa kanë mbetur të dëmtuara. Për ngjarjen në fjalë ka reaguar edhe kreu...

“Panucci diktator”, Hysaj flet hapur: Koha ime te Napoli ka mbaruar

Elseid Hysaj, kritikoi ashpër ish-trajnerin e Shqipërisë, Kristian Panuçi, ku në një intervistë për “Supersport”, flet edhe për të ardhmen e tij tek Napoli. FILLESAT –...

FOTO/ Me fustan të zi e dekolte të hapur, Grida Duma shkëlqen në dasmën e së motrës

Është mbajtur mbrëmjen e së shtunës ceremonia martesore e motrës së ish-deputetes së PD Grida Duma. Dasma e organizuar në ambientet e Hotel Rogner...

Sfidoi hapur Edi Ramën, gafa e këngëtares pushton rrjetin (Video)

Prej disa muajsh opozita në Shqipëri ka braktisur parlamentin duke djegur mandatet dhe ka pushtuar rrugët me protesta. Situata politike në vend duket se...

Letër e hapur gangsterëve shqiptarë të Holandës: Të dashur çuna…

Nga Bledi Mane/ Të dashur çuna, si jeni me oreksin? Nuk po u pyes për oreksin e të ngrënit por për oreksin e të bërit...

“Të hapur ndaj mendimit kritik dhe përmirësues”, Meta mesazh politikës shqiptare

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ndodhur në aktivitetin e një universiteti ka dhënë një mesazh për të gjithë klasën politike. Përmes një statusi në...

“Policisë nuk i është hapur dera e aeroportit”, Lleshaj: Kemi identifikuar përgjegjësin kryesor

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka vazhduar me akuzat ndaj koncesionarit të sigurisë së aeroportit të Rinasit. I ftuar në “Vizion Plus” ministri u...

Shpërthen Murrizi: Në këtë mender demokraci kush flet hapur, “pushkatohet” fshehurazi

Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi vazhdon të shfryjë ndaj vendimit që mori Lulëzim Basha pasi nuk dorëzoi mandatin e deputetit. Murrizi u përjashtua...

“Këto të Partizanit i kanë qejf penalltitë”, Gjici dhe Demi: Gara e hapur

Kukësi dhe Partizani u ndanë në një barazim 1-1, i cili mund të cilësohet si një fitore për kryeqytetasit pasi i janë afruar më...

Tsipras kërcënon hapur: Veto për Shqipërinë, nëse preken pronat e minoritetit grek

Gjatë një samiti mes liderëve të Greqisë, Bullgarisë, Serbisë dhe Rumanisë, kryeministrit grek Alexis Tsipras është shprehur se zhvillimet e fundit me Shqipërinë nuk...

Të fundit

“Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin “Becchetti”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat u ndal tek kërkesa e opozitës për të ngritur tre komisione hetimore. Ai tha...

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...