E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
10.5 C
Tirana

Shpërthen Murrizi: Në këtë mender demokraci kush flet hapur, “pushkatohet” fshehurazi

Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi vazhdon të shfryjë ndaj vendimit që mori Lulëzim Basha pasi nuk dorëzoi mandatin e deputetit. Murrizi u përjashtua sepse foli hapur se pse ishte kundër djegies së mandateve dhe për këtë arsye qëndroi në Kuvend duke mos iu bindur Bashës.

Në një postim në Facebook ai shkruan se “në këtë mender demokraci kush flet hapur, “ pushkatohet” fshehurazi”.

Postimi i plotë i Murrizit:

“Ne komunizem kush fliste fshehurazi, pushkatohej hapur. Ne kete mender demokraci kush flet hapur, “ pushkatohet” fshehurazi. Çfare ka ndryshuar prej 29 vitesh??

Ne komunizem individet kishin frike ndersa politika mburrej. Ne keto 29 vjet post komunizem, individet nuk kane frike, ndersa politike eshte bere dhjakse.

Menyra e “ denimit” ka ndryshuar forme. Dikur te denonin me harbuteri dhe arrogance e prepotence.

Sot te “ denojne” te fshehur si qent te zgjebosur e strukur nen sqetullat e pista te funderrinave qe lehin gjith diten per “ demokraci”. Fundi i politikaneve qe kafshojne pas shpine, ka filluar te duket qarte”- shkruan Murrizi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...