E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

“Këto të Partizanit i kanë qejf penalltitë”, Gjici dhe Demi: Gara e hapur

Kukësi dhe Partizani u ndanë në një barazim 1-1, i cili mund të cilësohet si një fitore për kryeqytetasit pasi i janë afruar më shumë titullit kampion. Pas ndeshjes kanë folur të dy presidentët e klubeve respektove, Safet Gjici dhe Gazmend Demi. Gjici u shpreh të kuqtë i kanë qejf penalltitë dhe se ata merituan të fitonin ndeshjen. Po ashtu edhe Demi u shpreh se meritonin fitoren me atë që dhanë në fushë.

Gazmend Demi: Të jem korrekt, e meritonim fitoren, por edhe barazimi ishte shumë i mirë për ne. U bë lojë e bukur dhe ekipi luajti më mirë, ndaj jam i kënaqur me atë që pashë dhe morëm. Titullin nuk e kemi fituar akoma matematikisht, ndaj duhet të rrimë me këmbë në tokë dhe t’i marrim ndeshjet me radhë.

Safet Gjici: Ishte një ndeshje e bukur, ku merituam fitoren, por ai Cuculi gaboi shumë rëndë. Më pas nuk e di a ishte penallti ,pasi duhet ta shoh, por këto të Partizanit i kanë qejf penalltitë. Matematika na lejon të shpresojmë te titulli, ndaj do luajmë deri në fund për fitore dhe të shohim si do shkojnë punët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...