E enjte, 21 Tetor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

godet

Godet dhe fyen gjyqtarin, përfundon në komisariat futbollisti shqiptar

Një lojtar i skuadrës së Adës së Velipojës ka përfunduar në komisariat pas ndeshjes me Gramshin, në Kategorinë e Dytë. Raportohet se 29-vjeçari V.P ka...

Turqia nuk gjen qetësi, goditet sërish nga një tërmet i fortë

Një tërmet i fuqishëm është ndjerë para disa minutash, në brigjet perëndimore të Turqisë. Sipas EMSC, tërmeti ishte më magnitudë 5.5 ballë i shkallës Rihter...

VIDEO/ Polici shqiptar godet me grushte të prangosurin

Së fundmi është bërë publike një video, e cila ka shkaktuar reagime të shumta. Në të shfaqet një polic shqiptar që godet me grushte një...

Lëkundje tërmeti mëngjesin e sotëm në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnidutë 4.2 të shkallës Rihter ka goditur mëngjesin e sotëm Greqinë. Sipas mediave greke, lëkundjet janë ndjerë në 05:57 të mëngjesit të...

Një tërmet i fuqishëm godet Turqinë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë mbrëmjen e sotme. Sipas Anadoly Agency, tërmeti ishte me magnitudë 5 ballë dhe u regjistrua në 7...

VIDEO/ Eros Grezda nuk përmbahet, godet me grusht lojtarin serb pas ndeshjes

Futbollisti shqiptar, Eros Grezda pritet që të ndëshkohet rëndë nga federata kroate, pasi ka goditur me grusht sulmuesin serb, Antonio Mirko Çolak. Sherri mes tyre...

Goditi efektivin e policisë pasi i vendosi gjobë, arrestohet 34-vjeçari

Një 34-vjeçar është arrestuar sot, pasi ka goditur një punonjës të Policisë Rrugore. Ky i fundit i kishte vendosur masë administrative për mosdhënie përparësie në...

Tërmeti godet Greqinë

Ditën e sotme Greqia është goditur nga një tërmet 4 ballë i shkallës Rihter. Bëhet me dije se tërmeti u ndje edhe në brigjet e...

VIDEO/Tentoi të shënonte gol, mbrojtësi përfundon me hundën e thyer

Një incident i pazakontë është regjistruar gjatë një ndeshjeje futbolli në kampionatin polak. Gjatë ndeshjes mes Arkës dhe Lodzit, mbrojtësi i kësaj të fundit, Makej...

Rama prezanton njësinë që do të godasë KÇK-në

Kryeministri Edi Rama sot prezantoi njësinë anti-KÇK në një ceremoni të posaçme me forcat e Policisë së Shtetit. Rama theksoi se kjo është edhe një...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...