E hënë, 29 Nëntor, 2021
9.5 C
Tirana

VIDEO/ Eros Grezda nuk përmbahet, godet me grusht lojtarin serb pas ndeshjes

Futbollisti shqiptar, Eros Grezda pritet që të ndëshkohet rëndë nga federata kroate, pasi ka goditur me grusht sulmuesin serb, Antonio Mirko Çolak.

Sherri mes tyre nisi që në ndeshjen mes Osijekut dhe Rijekës, por si duket lojtari shqiptar nuk është mjaftuar me kaq, pasi e ka pritur atë jashtë dhe e ka sulmuar.

Ngjarja u regjistrua nga kamerat e sigurisë së parkingut të stadiumit “Rujevica”, ku Rijeka luan sfidat e saj. Grezda pretendon se gjatë sfidës ai e kishte ofenduar nga familja dhe etnia.

 

Siç shihet edhe në video, ka qenë ndërhyrja e personave të tjerë të pranishëm ajo që ka bërë që përleshja të mos përfundonte më keq.

Takimi përfundoi me fitoren e skuadrës vendëse me shifrat 3-2, që ka përmbysur epërsinë e skuadrës së Grezdës, e cila mbeti me 10 lojtarë pas avantazhit 2-0.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shqipëria feston sot 77-vjetorin e Çlirimit

Kjo ditë e hënë shënon 77 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazistë të Luftës së Dytë Botërore. Gjatë kësaj lufte, Ushtria Nacionalçlirimtare...

Erdhi dimri, reshje bore në fillim të javës. Ja si do të variojnë temperaturat

Dita e hënë dhe e martë do të vijojnë të mbeten nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet...

Berisha po reagon si njeri i pasur, kundër SHBA

Nga: Mero Baze Një nga përgjigjet që mund të merrni përse Sali Berisha është në listë të zezë së SHBA, familjarisht mes të tjerash si...

Shtohet frika, identifikohen pesë raste të Omicron në Australi

Pesë raste të variantit Omicron, Covid-19, janë raportuar në Australi, pasi testimi gjenomik zbuloi se dy udhëtarë jashtë shtetit që mbërritën së fundmi në...

Si janë tallur qeveritë e Nanos, Berishës dhe Ramës me rrugët e Shqipërisë

Nga: Shpëtim Nazarko Disa ditë më parë, qeveria vendosi që të zgjerojë rrugën Elbasan–Qafë-Thanë edhe me një korsi. Pra, ta bëjë 2 plus 1. Folur...