E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Gurë dhe gaz lotsjellës, tensionohet situata. Protestuesit tentojnë të hyjnë në…

Pas marshimit drejt Parlamentit të protestuesve, është tensionuar situata. Kanë qenë protestuesit ata që kanë tentuar të hyjnë brenda në Parlament, por si përgjigje ndaj tyre është hedhur gaz lotsjellës.

Forcat e policisë duket se kanë qenë disi të papërgatitura ndaj kësaj lëvizjeje të protestuesve, ndërsa menjëherë janë shtuar forcat e policisë teksa në oborrin e Kuvendit kanë mbërritur forca të FNSH-së.

Më pas, protestuesit kanë hedhur gurë, ndërsa ka pasur protestues të cilët nuk janë ndjerë mirë nga gazi lotsjellës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...