E hënë, 29 Nëntor, 2021
9.5 C
Tirana

Turqia nuk gjen qetësi, goditet sërish nga një tërmet i fortë

Një tërmet i fuqishëm është ndjerë para disa minutash, në brigjet perëndimore të Turqisë.

Sipas EMSC, tërmeti ishte më magnitudë 5.5 ballë i shkallës Rihter dhe me thellësi 54 kilometra. Epiqendra e lëkundjeve ishte 23 kilometra nga ishulli Rodos dhe 69 kilometra nga qyteti Mugla i Turqisë.

Tërmeti është regjistruar rreth orës 19:43 me kohën lokale. Nuk dihet ende nëse nga ky tërmet ka pasur të lënduar, apo dëme materiale të shkaktuara.

Dy ditë më parë, më 26 qershor Turqia u godit nga një tërmet 5,1 ballë, ndërsa 1 ditë më parë (25 qershor) u regjistruan dy lëkundje të fuqishme, respektivisht 5,1 dhe 5,2 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA-Iran kërkojnë të thyejnë ngërçin në bisedimet për marrëveshjen bërthamore

Bisedimet kritike me Iranin për të parandaluar rënien e një marrëveshjeje bërthamore, do të rifillojnë në Vjenë pas pesë muajsh. Zyrtarët do të diskutojnë...

Presidenti i Afrikës së Jugut kërkon heqjen urgjente të ndalimeve të udhëtimit

Presidenti i Afrikës së Jugut ka dënuar ndalimet e udhëtimit të miratuara kundër vendit të tij dhe fqinjëve të tij, mbi variantin e ri...

Rama njofton hapjen e rrugës së Arbrit (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka uruar festën e 29-nëntorit. Me anë të një video-je të publikuar në "Facebook", kreu i qeverisë njofton hapjen e rrugës...

Bien temperaturat, sot priten reshje shiu dhe bore

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Sipas MeteoAlb, duke filluar nga orët e para të ditës mbetet mot i vranët...

Shqiptarët porosisin më pak mallra e shërbime online në Europë

Konsumatorët shqiptarë preferojnë që t’i blejnë mallrat dhe produktet duke u paraqitur fizikisht në njësitë tregtare, ndryshe nga vendet e tjera të Europës që...