E hënë, 29 Nëntor, 2021
9.5 C
Tirana

Një tërmet i fuqishëm godet Turqinë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë mbrëmjen e sotme. Sipas Anadoly Agency, tërmeti ishte me magnitudë 5 ballë dhe u regjistrua në 7 km thellësi.

Tërmeti u ndje rreth orës 21:00 me kohën lokale, në rrethin Puturge të provincës Malatya. Guvernatori i këtij vendi, Aydin Barus tha se deri më tani nuk kishte raportime për viktima, megjithëse situata ende po monitorohet.

Ndërkohë, raportohet se tërmeti është ndjerë edhe në Greqi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Erdhi dimri, reshje bore në fillim të javës. Ja si do të variojnë temperaturat

Dita e hënë dhe e martë do të vijojnë të mbeten nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet...

Berisha po reagon si njeri i pasur, kundër SHBA

Nga: Mero Baze Një nga përgjigjet që mund të merrni përse Sali Berisha është në listë të zezë së SHBA, familjarisht mes të tjerash si...

Shtohet frika, identifikohen pesë raste të Omicron në Australi

Pesë raste të variantit Omicron, Covid-19, janë raportuar në Australi, pasi testimi gjenomik zbuloi se dy udhëtarë jashtë shtetit që mbërritën së fundmi në...

Si janë tallur qeveritë e Nanos, Berishës dhe Ramës me rrugët e Shqipërisë

Nga: Shpëtim Nazarko Disa ditë më parë, qeveria vendosi që të zgjerojë rrugën Elbasan–Qafë-Thanë edhe me një korsi. Pra, ta bëjë 2 plus 1. Folur...

SHBA-Iran kërkojnë të thyejnë ngërçin në bisedimet për marrëveshjen bërthamore

Bisedimet kritike me Iranin për të parandaluar rënien e një marrëveshjeje bërthamore, do të rifillojnë në Vjenë pas pesë muajsh. Zyrtarët do të diskutojnë...