E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

gjyshe

Gjyshja i dha raki orizi, ndërron jetë foshnja

Një ngjarje e rëndë e shënuar në Kinë ka ngjallur debate qoftë etike por edhe morale mbi edukimin e fëmijëve. Mësohet se një foshnje...

Jozefina Topalli poston foton e ëmbël me nipin në krahë

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, po shijon ditët me nipin e saj të vogël. Vajza e saj Megi, e cila prej kohësh bashkëjetonte me partnerin e...

Jozefina Topalli bëhet gjyshe për herë të parë

Vajza e Jozefina Topallit, Megi është bërë nënë për herë të parë sot. Ajo ka sjellë në jetë një bebe të shëndetshme, por ende...

Fitore apo humbje, Rama kujton fjalët e gjyshes: Po s’e kuptove pse ke humbur…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar së fundmi përmes një postimi në Twitter lidhur me zgjedhjet që u mbajtën ditën e djeshme. Rama nuk ka ngurruar...

Kastro Zizo e prek Bes Kallakun në pikë të dobët: E ke përdorur Ijen për marketing

Pothuajse të gjithë shqiptarët e dinë marrëdhënien e ngushtë që ka aktori i njohur i humorit Bes Kallaku me gjyshen e tij, Ijen. Kjo e...

Shokon gjyshja shqiptare, bëhet nënë për herë të 16-të: Zoti më bëri një dhuratë!

Ndonëse janë të rralla rastet kur gjyshet bëhen sërish nëna, një rast i tillë i ka ndodhur një 41-vjeçareje nga Prishtina. Bahrie Gashi, gjatë...

Plas sherri mes këngëtareve, Enca-Gjylbegut: Gjyshe!

Një deklaratë e këngëtares Rosela Gjylbegu për Encën, ka bërë që kjo e fundit të shpërthejë keq ndaj saj, duke e quajtur një “gjyshe”. Gjylbegu...

 Video/ Shqiptaret gjyshe dhe mbesë kapen me drogë e armë në Itali

Karabinierët e Santeramo në Colle kanë arrestuar dy gra shqiptare,  një 71-vjeçare dhe 21-vjeçare, pasi janë kapur me armë dhe drogë.   Ushtria ka ndalur...

Gazetarja publikon foton: Kjo gjyshe 87-vjeçare me dy paterica nuk arriti të votojë…

Incidente të ndryshme kanë ndodhur sot gjatë procesit të votimit. Një rast i veçantë është publikuar sot nga gazetarja e Reporter.al, e cila shkruan...

Të fundit

“Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin “Becchetti”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat u ndal tek kërkesa e opozitës për të ngritur tre komisione hetimore. Ai tha...

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...