E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

 Video/ Shqiptaret gjyshe dhe mbesë kapen me drogë e armë në Itali

Karabinierët e Santeramo në Colle kanë arrestuar dy gra shqiptare,  një 71-vjeçare dhe 21-vjeçare, pasi janë kapur me armë dhe drogë.  

Ushtria ka ndalur gjyshe dhe mbesë, pas një kontrolli në banesën e tyre, ata u gjetën në dhomën e gjumit 8 qese me drogë që përmbanin një total prej 4,350 kg heroinë, 500 gram kokainë, një pushkë,  një automatik, dhe një tjetër pushkë  të cilën e kishin vjedhur në shkurt në provincën e Leçes. Në kuzhinë iu gjetën 8 gram marihuanë. Kërkimi po ashtu gjeti dhe një armë zjarri, e cila ishte  vjedhur në ’94 në provincën e Bergamas.

Gratë u arrestuan me akuza për ndalimin e sasive të mëdha të substancave dhe mbajtjen e armëve pa leje.(Tirana Today)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...