E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Shokon gjyshja shqiptare, bëhet nënë për herë të 16-të: Zoti më bëri një dhuratë!

Ndonëse janë të rralla rastet kur gjyshet bëhen sërish nëna, një rast i tillë i ka ndodhur një 41-vjeçareje nga Prishtina. Bahrie Gashi, gjatë 25 viteve martesë, ka sjellë në jetë 16 fëmijë.

Lindja e fundit ka qënë në kushte shtëpie, e më pas ajo është transportuar nga familjarët për në spital. Nëna 41-vjeçare ka treguar se familja e saj mbahet edhe nga të ardhurat që ua japin njërëzit e tjerë, pasi në shtëpinë e saj punon veç bashkëshorti.

Ajo ka rrëfyer se e ka të pamundur që të punojë, pasi merret me rritjen e fëmjëve. Por kështu, Bahrie ka zbuluar se fëmijët nuk e kanë mirëpritur ardhjen në jetë të foshjes së 16-të, kjo për shkak të vështirësive ekonomike që ata kanë.

E pyetur se çfarë ndjesie ka që është bërë gjyshe, ajo ka thënë se është diçka e madhe, një dhuratë.

https://tiranatoday.com/41-vjecarja-shqiptare-lind-femijen-e-16-te/

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...