E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Gjyshja i dha raki orizi, ndërron jetë foshnja

Një ngjarje e rëndë e shënuar në Kinë ka ngjallur debate qoftë etike por edhe morale mbi edukimin e fëmijëve. Mësohet se një foshnje ka ndërruar jetë, pasi gjyshja e tij i dha të pinte një gllënjkë alkool. Foshnja kishte vetëm 30 ditë që kishte ardhur në jetë.

Menjëherë pas ngjarjes nëna e tij e alarmuar e ka dërguar në spital dhe me gjithë përpjekjet e mjekëve, foshnja nuk ka mundur të mbijetojë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur gjatë një feste familjare, ku gjyshja e foshnjës ka dashur të festojë me nipin në mënyrë “burrërore”.

Mjekët kanë thënë se disa pika alkooli janë të mjaftueshme për të helmuar një foshnje. Te foshnjat alkooli është fatal, ndaj duhet bërë shumë kujdes këshillojnë mjekët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...