E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

fituese

Artistët i dolën kundër, Anxhela Peristeri reagon për herë të parë pas fitores

Këngëtarja Anxhela Peristeri u shpall fituese e “Festivalit të 59-të të Këngës”. Artistja do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision” me këngën “Karma”, me tekst...

Shpallet fituesi i Festivalit të 59-të të Këngës (VIDEO)

Këngëtarja Anxhela Peristeri do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision. Anxhela Peristeri është fituesja e festivalit të 59-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, dhe...

Thuhet se kjo këngëtare do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision. Dalin detajet

Vitin e kaluar u tha para se të mbahej festivali i Këngës, fituesja do të ishte Elvana Gjata, por finalja i habiti të gjithë...

Nuk u shpall fituese/ Reagon Elvana Gjata: Arilena, s’është faji yt

Pas polemikave të shumta në lidhje me festivalin e RTSH-së, së fundmi ka reaguar Elvana Gjata. Kjo e fundit u rendit në vendin e dytë...

Fituesja e çmimit Nobel për Paqen: Eliminimi i Abu Bakr al-Baghdadi-t s’mjafton

Fituesja e çmimit Nobel për Paqen, Nadia Murad, deklaroi se vrasja e udhëheqësit të Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi nuk ishte e mjaftueshme. Ajo bëri...

Zgjedhjet në Kosovë/ Del zyrtarisht rezultati përfundimtar, ja kush fitoi

Mbyllet zyrtarisht numërimi i votave në Kosovë, ku Vetëvendosja ka dalë forcë e parë. Vetëvendosja e Albin Kurtit rezulton forcë e parë politike. Ajo...

Zgjedhjet/ Sondazhet nxjerrin fituese partinë e Merkelit, Macron pëson disfatë

Sipas rezultateve të exit polleve të para, Europa ka votuar për partitë e qendrës. Në Gjermani, partia e kancelares Angela Merkel CSU-CDU ka marrë...

BBC zbulon arsyen pse Jonida Maliqi nuk u shpall fituese e Eurovizionit

Jonida Maliqi, këngëtarja që përfaqësoi Shqipërinë në Eurovizion u rendit e 18 me këngën 'Ktheju tokës'. Pavarësisht se këngëtarja shqiptare u vlerësua për këngën...

Sondazhi zyrtar i Eurovizionit shpalli fituese Jonida Maliqin, çfarë ndodhi më pas (Video)

Holanda është shpallur fituesja e edicionit të 64-ët të Eurovizion 2019, në këtë mbrëmje spektakolare. Duncan Lorence ka shpallur Holandën fituese për herë të...

E pabesueshme, goli i Rashicës pasuroi tifozin që shpenzoi 1 euro (Video)

Milot Rashica ishte protagonist absolut në fitoren që mori skuadra e ti Werder Bremen këtë fundjavë, pasi shënoi golin e fitores në minutën e...

Të fundit

Autobusi i linjës Libohovë-Tiranë del nga rruga, plagoset pasagjerja

Mëngjesin e sotëm, një aksident ka ndodhur në aksin nacional Gjirokastër-Kakavijë, në afërsi të fshatit Dervician, ku një autobus i linjës Libohovë-Tiranë ka dalë...

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...