E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Thuhet se kjo këngëtare do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision. Dalin detajet

Vitin e kaluar u tha para se të mbahej festivali i Këngës, fituesja do të ishte Elvana Gjata, por finalja i habiti të gjithë më pas kur kupa iu dorëzua Arilena Arës.

Shqipëria do të marrë pjesë në Eurovision 2021, e ndërsa artisti ose artistja që do të na përfaqësojë do të zgjidhet në fund të vitit në festivalin e Këngës në RTSH.

Siç ndodh zakonisht, në disa portale po përflitet që tani për një fituese. Një emër që përflitet është ai i Genta Ismajlit, e cila thuhet se do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision 2021.

Prive shkruan se faqet shqiptare që përcjellin kompeticionin europian, kanë filluar të përmendin emrin e Genta Ismajlit, si konkuruese këtë vit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...