E mërkurë, 14 Prill, 2021
14 C
Tirana

Etiketa

Festivali

“Kush ishte miza dhe kush bleta?”, Enxhi Nasufit s’i del inati me Peristerin

Këto javë në media qarkulloi një lajm jo zyrtar për fitoren e “paracaktuar” të këngëtares Anxhela Peristeri, lajm i cili u mohua kategorikisht nga...

Shpallet fituesi i Festivalit të 59-të të Këngës (VIDEO)

Këngëtarja Anxhela Peristeri do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision. Anxhela Peristeri është fituesja e festivalit të 59-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, dhe...

Ethet e garës në “Kënga Magjike”, zbulohet pjesëmarrësja e parë dhe data kur do rikthehet festivali

“Kënga Magjike” drejtuar nga Ardit Gjebrea, pavarësisht pandemisë do të organizohet. Së fundmi, është zbuluar edhe pjesëmarrësja e parë e festivalit të përvitshëm të...

Thuhet se kjo këngëtare do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision. Dalin detajet

Vitin e kaluar u tha para se të mbahej festivali i Këngës, fituesja do të ishte Elvana Gjata, por finalja i habiti të gjithë...

A do të mbahet sivjet Festivali i Këngës në RTSH? Ja çfarë vendimi është marrë

Ndonëse situata në vendin tonë është mjaft e rëndë nga koronavirusi, është marrë vendimi që Festivali i Këngës në RTSH të mbahet. Një ditë...

“Më lanë vetëm”, Alketa Vejsiu: Ftesa iu drejtua mbi 30 personaliteteve në Shqipëri

Festivali i fundvitit është komentuar shumë, kjo edhe për ndarjen e çmimeve. U përfol se çmimi i parë ishte caktuar më herët, e më...

Alketa ‘ia ndau prindërit’, këngëtarja: E kishte për veten e saj ndoshta

Sara Bajraktari fitoi çmimin e tretë në "Festivalin e Këngës". Kur Alketa prezantoi këngën e Sarës u shpreh: "Sara Bajraktari do të këndojë sonte për...

“Jemi në pikë të hallit”, Gjergj Leka zbulon detajet për festivalin e tij

Duke marrë shkas edhe nga polemikat e fundit të festivalit të fundvitit, kompozitori Gjergj Leka ka zbuluar se në muajin janar ai do të...

S’kanë të ndalur debatet për festivalin. Ja çfarë thotë kompozitori i njohur

Edhe kompozitori Gazmend Mullahi nuk ka qëndruar indiferent ndaj festivalit të fundvitit. Në një status të gjatë, ai shkruan se askush nuk vë gishtin...

‘Me tekst të tillë s’të linin as në hale’, shkrimtari shpërthen për festivalin

Shkrimtari Petrit Ruka ka shpërthyer në kritika të ashpra ndaj organizatorëve të festivalit të fundvitit, lidhur me këngët të cilat për të nuk plotësonin...

Të fundit

Rama nga Burreli: Politika është e vetmja armë që kanë njerëzit

Nga qyteti i Burrelit ku kryeministri Edi Rama ndodhet për një takim me të rinjtë e këtij qyteti, ky ka thënë në fjalën e...

Dilema e zgjedhjeve: Një votë për partinë apo për Shqipërinë

Adri Nurellari Një ndër elementet kryesore të sistemeve demokratike dypartiake është parimi i “dhënies së llogarisë”, që nënkupton se zgjedhjet janë dita e gjykimit, apo...

SPAK rekurs vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit për mjekun Prifti

Prokuroria e Posaçme ka bërë rekurs ndaj vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, e cila liroi mjekun kardiolog, Edvin Prifti. Gazetarja Klodiana Lala...

109 vite nga tragjedia, faktet mbi Titanikun, anijen që “nuk duhej të mbytej”

U deshën vetëm 2 orë e 40 minuta që të fundosej“RMS Titanic”. Anija oqeanike më e madhe e kohës së saj, e nisi udhëtimin...

Champions / Dortmundi me shpresat tek Halandi për të ndalur Guardiolën

Borusia Dortmund do të ketë nevojë që Erling Haalandi t'i japë fund thatësirës së tij për gol kur të përballen me një nga blerësit...