E mërkurë, 20 Janar, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

Elvana Gjata

Thuhet se kjo këngëtare do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision. Dalin detajet

Vitin e kaluar u tha para se të mbahej festivali i Këngës, fituesja do të ishte Elvana Gjata, por finalja i habiti të gjithë...

Koço Devole tregon si e bëri për të qarë Elvana Gjatën në film

Aktori Koço Devole ka treguar për eksperiencën e tij në filmin “2 gisht mjaltë”, ku ka luajtur në rolin e babait të këngëtares, Elvana...

Çfarë ndodhi pas ‘sherrit’ me Elvanën?/ Tan Brama: Më shkruajti menaxheri i saj

Koreografi i mirënjohur Tan Brama, i është rikthyer ‘sherrit’ me Elvana Gjatën. Sipas tij, këngëtarja ishte xheloze për artistet e tjera, dhe arsyeja pse...

Elvana përfaqëson San Marinon në ‘Eurovision’? Zbulohet e vërteta

Një ditë më parë, mediat rozë hamendësuan për lëvizjen e radhës nga këngëtarja Elvana Gjata. U përfol se këngëtarja shumë e dashur për publikun,...

Motra e Elvana Gjatës, bën gjestin prekës për të prekurit nga tërmeti

Migena Gjata ka vendosur t’u vijë në ndihmë të prekurve nga tërmeti, duke organizuar një koncert bamirësie. Motra e këngëtares Elvana Gjata, e cila është...

Festivali i RTSH-së, ky ngelës i përhershëm në klasë

Nga: Desar Sulejmani Si çdo herë, që nga 21 dhjetori i vitit të largët 1962, atëherë kur Shqipëria sapo kishte nisur garën e saj „Festivali...

Mbështeti Arilenën, Jonida Maliqi tregon prapaskenat me fansat e irrituar

Arilena Ara triumfoi me këngën ‘Shaj’ në edicionin e 58 të “Festivalit të këngës”. Këtë çmim ia dorëzoi këngëtarja Jonida Maliqi, si fituese e...

“Plasje të reja tëmthi ju presin”, Elvana Gjata jep sinjalin e radhës

Këngëtarja Elvana Gjata i ka kushtuar një dedikim special dy bashkëpunëtorëve të saj më të ngushtë, stilistit Valdrin Sahiti dhe Dj Andy Gramm, duke...

“Boll u morët me Alketën dhe Elvanën”, kompozitori u përgjigjet kritikëve

Nuk kanë të ndalur reagimet në lidhje me festivalin e fundvitit, ku fituese u shpall Arilena Ara. Komenti i radhës vjen nga kompozitori i...

Arilena Ara lë Shqipërinë (FOTO-VIDEO)

Arilena Ara ka qenë në qendër të vëmendjes pas fitores së bujshme të "Festivalit të Këngës". Me këngën "Shaj", Arilena do të përfaqësojë Shqipërinë...

Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...