E premte, 26 Shkurt, 2021
15 C
Tirana

Nuk u shpall fituese/ Reagon Elvana Gjata: Arilena, s’është faji yt

Pas polemikave të shumta në lidhje me festivalin e RTSH-së, së fundmi ka reaguar Elvana Gjata.

Kjo e fundit u rendit në vendin e dytë dhe të shumtë ishin personat që e shikonin atë si përfaqësuesen e Shqipërisë në “Eurovizion”, mirëpo vlen të theksohet se fituesja u shpall Arilena Ara.

“Refuzoj të flas në këto raste, por më duhet ta bëj…

Arilena… nuk është faji yt dhe të uroj me gjithë zemër vetëm sukses! Dua të falenderoj të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen, por dhe fansat e rinj Europiane për dashurinë, mbështetjen që më keni dhënë që ditën që #metana doli!

I kam parë të gjitha sondazhet e ju kam parë të këndoni e kërceni këngën me sytë e mij çdo ditë, e ju pashë dhe në sallë me duart lart!

Ju kam dëgjuar kur thërrisni emrin tim plot zjarr në festivale në Diasporë dhe në Prishtinë, e dëgjova dhe dje në Tiranë si kurrë më parë në jetën time! Zemra plot!

Kam punuar fort e do punoj deri sa të kem frymë!Puna s’më ka hedhur poshtë kurrë, as balta e helmi, me apo pa porosi!

Flm jurisë europiane për vlerësimin maximal. U gëzova shumë!

Dashni me fal as 2 pikëshi Mikaelës s’mundet me ma ndal! Pranojeni jetën ME TANA

Gëzojeni jetën ME TANA”, shkruan Elvana në rrjetin social Instagram.

View this post on Instagram

Refuzoj te flas ne keto raste, por me duhet ta bej… Arilena… nuk eshte faji yt dhe te uroj me gjithe zemer vetem sukses💜! Dua te falenderoj te gjithe shqiptaret kudo qe ndodhen por dhe fansat e rinj Europiane per dashurine, mbeshtetjen qe me keni dhene qe diten qe #metana doli! I kam pare te gjitha sondazhet e ju kam pare te kendoni e kerceni kengen me syte e mij cdo dite, e ju pashe dhe ne salle me duart lart! Ju kam degjuar kur therrisni emrin tim plot zjarr ne festivale ne Diaspore dhe ne Prishtine,e degjova dhe dje ne Tirane si kurre me pare ne jeten time! Zemra plot! Kam punuar fort e do punoj deri sa te kem fryme!Puna sme ka hedhur poshte kurre, as balta e helmi, me apo pa porosi! Faleminderit jurise europiane per vleresimin maximal😍U gezova shume! Dashni me fal as 2 pikeshi Mikaeles s’mundet me ma ndal! Pranojeni jeten ME TANA Gezojeni jeten ME TANA Mezi pres projektet e reja😍🙏🏻

A post shared by Elvana Gjata (@elvanagjataaaa) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Talenti shqiptar bën hapin e madh në karrierë, firmos me skuadrën gjermane

Talenti me origjinë shqiptare, Mehmet Ibrahimi, ka bërë një hap të rëndësishëm në karrierë, duke nënshkruar kontratë profesioniste me klubin e Lajpcigut. Ky fakt është...

Biden: SHBA-ja nuk do ta njohë kurrë aneksimin e Krimesë nga Rusia

Presidenti amerikan Joe Biden ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të përkrahin Ukrainën kundër agresionit rus, dhe nuk do të njohin...

Spanja merr vendimin e papritur për personat nën 55 vjeç që kanë kaluar Covid

Spanja do të japë vetëm një dozë të vaksinës për të gjithë personat që e kanë kaluar Covid-19 dhe janë nën 55 vjeç. Ky vendim...

A është Donald Trump një fashist?

Nga: John Broich“The Converstion” Që para se Donald Trump të zgjidhej president, historianët kanë debatuar nëse ai është apo jo një fashist. Si mësues i...

Zgjedhjet/ Boiken Abazi i Vetëvendosjes mbledh firmat si kandidat e pavarur

Drejtuesi i Levizjes Vetëvendosje me qendër në Tiranë, Boiken Abaazi ka mbledhur firmat e nevojshme që i duhen një kandidati të pavarur për të...