E enjte, 3 Dhjetor, 2020
12 C
Tirana

“Jam këtu sepse e meritoj”, Alketa shpërthen ndaj kritikëve

Më të lexuarat

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Në Shqipëri do të nisin arrestimet “VIP”, ja mesazhi i fortë që erdhi nga BE

Nga: Spartak Ngjela E shihni se çfarë dëmi historik po i sjell Shqipërisë vonesa për eliminimin e korrupsionit të lartë shtetëror dhe ngritjen e një...

“Festivali i Këngës” ka qënë kryefjala e mediave rozë. Fansat e secilit këngëtar kanë shprehur pakënaqësitë, e ndërsa moderatoren Alketa Vejsiu e kanë venë me “shpatulla pas murit”. Shumë personazhe e kanë ironizuar, kritikuar, por kjo nuk ka shkuar në “vesh të shurdhër”.

Ajo ia ka kthyer me të njëjtën monedhë. Edhe Elvana ka folur publikisht me anë të një postimi në Instagram, të cilin e nis duke thënë se është e detyruar të flasë. Në vijim Elvana i drejtohet Arilenës dhe thotë se nuk është faji i saj, duke i uruar suksese.

Këngëtarja falenderon gjithashtu fansat europianë dhe tregon se iu mbush zemra plot kur ka parë mbështetjen e madhe.

Pas saj, një koment vjen edhe nga Alketa Vejsiu. Ajo shkruan se disa gjëra mund të ishin bërë më mirë, por gjithmonë ka vend për hapsira. Ndër të tjera ajo nënvizon se ka arritur në një stad, që në këto momente lumturie askush të mos e lëndojë. Alketa shprehet ndër të tjera në statusin e saj në Instagram se ka qenë dhe do të mbetet parimore, dhe do të luftojë për vlerat.

Statusi

Keto kane qene nder ditet me te bukura te jetes time ne ekran!
Mund te kisha bere disa gjera me mire! Disa gjera mund te kishin shkuar me mire!
Gjithmone ka hapsira per me mire!
Por kam e kam marre ate kenaqesi te madhe ne nje fraze te perseritur disa here; “Solle nje fryme te re ne kete Festival”! Ky ishte Festivali i Shqiptarve, por ne kete edicion ishte edhe pak ”Festivali Im” ne sensin e ideve jo te perkatesise! Bashke me nje skuader te papare profesionistesh ndertuam kete projekt te bukur!

Ne qe dalim ne ekran marrim kenaqesite, por edhe goditjet!
Thjesht kam arritur ne nje stad qe ne keto momente lumturie askush s’me lendon dot kaq thjeshte!
Kam qene dhe do te mbetem parimore dhe do te luftoj fort per vlerat permes modelit tim!

Kete pune se bej per cmime, trofe brohoritje, e bej sepse zemra me drejton tek gjerat qe dua fort.
Thembren e Akilit se prekni dot! Prezantimi mund te kishte ca gjera me mire, But I Did it! Ne menyren me origjinale dhe te sinqerte. Dhe u argetova shume!
Po, ndersa une realizoja endrren per te cilen kam punuar 20 vjet rresht, disa parazit dixhital kruanin koken per te gjetur ndonje fraze qe do mund te me c’orientonte! Nuk ja dolen dot!
Do te mbetem nje entuziaste e jetes!
I kam kembet e vendosura fort ne toke, por jam konfidente!
Jam e thjeshte, por nuk lejoj askend te kuotoje punen time!
Jam e drejte dhe me integritet dhe nuk merrem me individet por me parimet!
Jam ketu ku jam sepse E MERITOJ!
Dhe sme intereson mendimi i atyre qe s’duan ta shohin dhe perqafojne progresin!
Festivali suksesin dhe punen e te gjitheve e tregoi me rezultat!

Nuk mund te rri pa ju shprehur mirnjohjen time te thelle, perunjesine perpara publikut.
Me krenari mund te them qe, Po ishte dhe pak Recitali Im sepse une nuk jam stereotip i Vajzes Kukull qe ska cte beje pervecese te perplase qerpiket ne skene!
Ne pritje te realizimit te endrres se rradhes…
Deri atehere le te shpresojme qe qielli do te jete i paster dhe me yje si kjo mbremje sonte ne Tirane.

 

View this post on Instagram

 

Keto kane qene nder ditet me te bukura te jetes time ne ekran! Mund te kisha bere disa gjera me mire! Disa gjera mund te kishin shkuar me mire! Gjithmone ka hapsira per me mire! Por kam e kam marre ate kenaqesi te madhe ne nje fraze te perseritur disa here; “Solle nje fryme te re ne kete Festival”! Ky ishte Festivali i Shqiptarve, por ne kete edicion ishte edhe pak ”Festivali Im” ne sensin e ideve jo te perkatesise! Bashke me nje skuader te papare profesionistesh ndertuam kete projekt te bukur! Ne qe dalim ne ekran marrim kenaqesite, por edhe goditjet! Thjesht kam arritur ne nje stad qe ne keto momente lumturie askush s’me lendon dot kaq thjeshte! Kam qene dhe do te mbetem parimore dhe do te luftoj fort per vlerat permes modelit tim! Kete pune se bej per cmime, trofe brohoritje, e bej sepse zemra me drejton tek gjerat qe dua fort. Thembren e Akilit se prekni dot! Prezantimi mund te kishte ca gjera me mire, But I Did it! Ne menyren me origjinale dhe te sinqerte. Dhe u argetova shume! Po, ndersa une realizoja endrren per te cilen kam punuar 20 vjet rresht, disa parazit dixhital kruanin koken per te gjetur ndonje fraze qe do mund te me c’orientonte! Nuk ja dolen dot! Do te mbetem nje entuziaste e jetes! I kam kembet e vendosura fort ne toke, por jam konfidente! Jam e thjeshte, por nuk lejoj askend te kuotoje punen time! Jam e drejte dhe me integritet dhe nuk merrem me individet por me parimet! Jam ketu ku jam sepse E MERITOJ! Dhe sme intereson mendimi i atyre qe s’duan ta shohin dhe perqafojne progresin! Festivali suksesin dhe punen e te gjitheve e tregoi me rezultat! Nuk mund te rri pa ju shprehur mirnjohjen time te thelle, perunjesine perpara publikut? Me krenari mund te them qe, Po ishte dhe pak Recitali Im sepse une nuk jam stereotip i Vajzes Kukull qe ska cte beje pervecese te perplase qerpiket ne skene! Ne pritje te realizimit te endrres se rradhes… Deri atehere le te shpresojme qe qielli do te jete i paster dhe me yje si kjo mbremje sonte ne Tirane❤️

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“S’kishim lekë për operacionin e mamit”, këngëtarja prek me historinë familjare

Këngëtarja Anxhela Peristeri ka ndarë me publikun disa çaste mjaft të vështira që ka kaluar në jetën e saj. Pavarësisht buzëqeshjes rrezëllitëse që na...

Komisioni i Venecias “fshin” mungesën e konsensusit opozitar për Kodin Zgjedhor

Nga: Mero Baze Komisioni i Venecias u ka rekomanduar partive politike në Shqipëri, të bashkëpunojnë për zbatimin e Kodit Zgjedhor, të miratuar së fundmi në...

Toka nuk gjen qetësi/Një tjetër tërmet i fortë godet Turqinë

Turqia shtrihet në një zonë me aktivitet të lartë sizmik. Mëngjesin e sotëm, Turqia është goditur nga një tërmet i fortë. Lëkundjet me magnitudë...

Bomba me telekomandë drejt Malit të Zi, kapen dy të rrezikshmit (VIDEO)

Në sajë të operacionit të koduar “Distanca”, janë vënë në pranga dy shtetas që tentuan të trafikonin drejt Malit e Zi dy bomba me...

Rudinës i ndodh e papritura, të ftuarit nuk paraqiten në momentin e fundit

Mihrije Braha dhe Naim Abazi ishin të ftuar në emisionin e Rudina Magjistarit, por për shkak të disa simptomave të Covid që Naimi ka...