E enjte, 15 Prill, 2021
6 C
Tirana

Etiketa

RTSH

Veshja i tregonte pjesën intime/Këngëtarja:Do përballeni me instancat përkatëse

Këngëtarja Xhesika Polo e cila ishte një nga finalistet e Festivalit të RTSH-së, tërhoqi vëmendjen e të gjithëve me veshjen transparente që kishte zgjedhur. Kaq...

Zbulohen drejtuesit e festivalit të dhjetorit në RTSH

Blendi Salaj dhe Jonida Vokshi janë dy emrat e zgjedhur për të moderuar festivalin e fundvitit. Gazetari dhe aktorja janë personazhe të mirënjohur, dhe mjaft...

Moderatorja shqiptare e sportit ngacmon me fotot nga plazhi (FOTO)

Hygerta Sako njihet si një ndër moderatoret më të spikatura të sportit në Shqipëri. Ajo ende josh me format e saj trupore. Prezantuesja e “Rubrika...

A do të mbahet sivjet Festivali i Këngës në RTSH? Ja çfarë vendimi është marrë

Ndonëse situata në vendin tonë është mjaft e rëndë nga koronavirusi, është marrë vendimi që Festivali i Këngës në RTSH të mbahet. Një ditë...

“Anuloni kontratën”/ Balla kundër blerjes së “Champions League” nga RTSH

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, ka dalë kundër vendimit të televizionit publik shqiptar RTSH, për të blerë ndeshjet e “Champions League”. Gjatë...

Balla paralajmëron reformë në këshillin drejtues të televizionit shtetëror dhe të AMA

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla paralajmëroi sot një reformë në përzgjedhjen e Këshillit drejtues të televizionit publik dhe në Autoritetin e...

Ndahet nga jeta spikerja e parë e RTSH-së

Spikerja e parë e lajmeve në Radio Televizionin Shqiptar, Stoli Beli, ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare. Ajo u shfaq për herë të parë në...

Festivali i RTSH-së, ky ngelës i përhershëm në klasë

Nga: Desar Sulejmani Si çdo herë, që nga 21 dhjetori i vitit të largët 1962, atëherë kur Shqipëria sapo kishte nisur garën e saj „Festivali...

‘Teknika ndërhyri tek kufjet’, Gena shpërthen pas festivalit

Teksa fokusi këto ditë ka qenë tek Arilena Ara dhe Elvana Gjata, këngëtarët e tjerë duket sikur janë lënë në hije. Shumë prej tyre...

Fshihen papritur këngët e Festivalit nga YouTube i RTSH-së

Festivali i Këngës në RTSH ka shkaktuar reagime të shumta këtë vit. Ende diskutohet kupa që mori Arilena me këngën “Shaj”. Por, pas gjithë kësaj zhurme...

Të fundit

Studimi: Ja si gërhitja kronike gjatë gjumit e dëmton trurin e fëmijëve

Një gjumë i mirë është çelësi për mirërritjen e çdo fëmije. Ndërsa disa fëmijë mund të pushojnë mjaftueshëm, cilësia e gjumit të tyre është...

A do ta ngadalësojë vera përhapjen e Covid-19? Ja çfarë thotë studimi i fundit

Nga: Kieran Sharkey “The Conversation” Në parim, duket shumë e besueshme që SARS-CoV-2 - virusi që shkakton Covid-19 të  ketë një sjellje sezonale, duke qenë...

Sondazhi/ PS ruan bastionin e Vlorës, PD ‘i rrëmben’ mandatin LSI-së

Në sondazhin e katërt të IPSOS-Top Channel, rezulton se në qarkun e Vlorës do të triumfojë PS me 60.1% dhe do të marrë 8...

Champions/ Siti përmbys Dortmundin, Liverpuli nuk arrin remuntadën

Përfundojnë dy ndeshjet e fundit çerekfinaliste të UEFA Champions League. Liverpuli i ka thënë lamtumirë këtij kompeticioni që në këtë fazë. S kuadra e Jurgen...

‘Koha e tij ka mbaruar’/ Basha i përgjigjet ftesës së Ramës për bashkëqeverisje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pas ftesës që ky i fundit i bëri për bashkëpunim pas zgjedhjeve...