E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

‘Sy e veshë’ nga qeveria, sot vendoset për shpërblimin e pensionistëve

Ndryshe nga çfarë ka ndodhur vitet e shkuara, sivjet qeveria ende nuk ka vendosur nëse do të ketë shpërblime për pensionistët. Kjo pasi vendi ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku pati viktima e të lënduar. Po kështu edhe dëme të konsiderueshme materiale.

Për këtë çështje ka folur dje edhe kryeministri Edi Rama. Pak pas mbledhjes maratonë të kabinetit qeveritar në Golem, kreu i ekzekutivit theksoi se sot do të merret vendimi nëse pensionistët do të marrin shpërblim apo jo.

Megjithatë edhe pse e la si mundësi të hapur, Rama theksoi se ideja ka qenë dhe mbetet që të mos penalizohet kategoria e pensionistëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...