E martë, 26 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

pensionistet

Rregullat e reja për fundjavën/ Rama del me njoftimin e fundit për qytetarët

Kryeministri Edi Rama, ka njoftuar oraret e reja për lejet e daljes për datat 2 dhe 3 maj. Sipas kreut të qeverisë, kjo fundjavë...

‘Shtetrrethimi’/ Nga sot lëvizet vetëm me leje

Shqipëria është zgjuar me masa të reja kundër përhapjes së COVID-19. Sikundër është njoftuar edhe më herët nga ana e kryeministrit Rama, të gjithë...

“Pensionistët të mos dalin nga shtëpia”/Rama publikon videon nga aksioni i policisë

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video, ku policia ndalon të moshuarit dhe u thotë që të shkojnë në shtëpi. Të moshuarit janë...

“Të moshuarit sorollaten për pensionin”/PD nxjerr videon: Rrezikohen nga koronavirusi

Ish-deputetja e PD-së, Orjola Pampuri akuzon qeverinë se nuk ka mbajtur fjalën, në lidhje me dërgimin e pensioneve për të moshuarit në shtëpitë e...

Koronavirusi/ Manastirliu: Pensionet do u dërgohen në shtëpi me kosto zero

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha pak çaste më parë se një nga masat e marra është që pensionistëve do u dërgohet pensioni në...

Kush janë 10 vendet më të mira në botë për pensionistët (VIDEO)

Mosha e pensionit, bart jo rrallë shumë sfida shëndetësore, por edhe psikologjike, kur dihet se shumica e jetës ka ikur, dhe kanë mbetur vetëm...

“Shtyjmë Vitin e Ri me lëmoshat e shtetit”, pensionistët: Veç gjysmë gjeli blemë

3 mijë lekë të reja, ky ishte shpërblimi i vendosur nga qeveria për pensionistët. Si çdo vit qeveria miratoi buxhetin për ta shpërndarë te...

Bonusi për pensionistët/ Ja çfarë ndodh me ata që nuk e tërheqin brenda 2019

Prej datës 25 dhjetor ka nisur shpërndarja e bonusit për pensionistët. Me anë të një mjeti identifikimi, të gjithë përfituesit mund të tërheqin 3...

Qeveria jep shpërblim për pensionistët, ja kur fillon shpërndarja

Qeveria ka vendosur që të japë 3 mijë lekë të reja shpërblim për të gjithë pensionistët për festat e fundvitit. Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka...

“E di që nuk janë shumë”, ja çfarë thotë Braçe për shpërblimin e Vitit të Ri

Zv.kryeministri Erion Braçe është ndalur tek shpërblimi për pensionistët. Qeveria do u paguajë darkën e Vitit të Ri 663.227 pensionistëve. Në total shuma që...

Të fundit

Si paraqitet situata nga COVID-19 në Itali? Dalin të dhënat e fundit

Si paraqitet situata nga COVID-19 në Itali? Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit, 78 persona kanë ndërruar jetë si pasojë...

Lefter Maliqi paralajmëron ‘tërmet’ në politikë

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi, paralajmëron zhvillime të reja në politikën shqiptare. Ai i mëshoi fort faktit se qeverisë Rama po i vjen fundi....

Kur do hapen kopshtet dhe çerdhet? Manastirliu tregon datën

Kopshtet dhe çerdhet në Shqipëri do të hapen nga data 1 Qershor. Vendimin zyrtar e dha Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. “Strategjia e rihapjes do të...

Rrotacioni vjen me rritjen e pjesëmarrjes në zgjedhje

Nga: Eduard Zaloshnja Rrotacioni i fundit i pushtetit në Shqipëri, ai i 2013-ës, mund të shërbejë si leksioni më i mirë për opozitën e sotme,...

Lëvizja Vetëvendosje kërkon mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar të martën se kryetari i Qendrës së saj në Podujevë, Bajram Ajeti ka dorëzuar në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ) kërkesën...
WhatsApp KONTAKTO TT