E shtunë, 16 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

Etiketa

festa

Pamjet nga sheshi ‘Skënderbej’ / Gati festa e socialistëve

Partia Socialiste ka nisur përgatitjet për të festën e fitores që do e mbajë sot në orën 18:00 në sheshin “Skënderbej”. Edi Rama: “Sot në 18.00,...

Edi Rama njofton festën: Sot në 18.00 kush të dojë të na bashkohet

Sot në 18.00, në Sheshin Skënderbej, skuadra kampione e patronazhistëve, koordinatorëve, drejtuesve, deputetëve dhe kush të dojë të na bashkohet për përqafimin e fitores #PS12#Fitore...

Beyonce mbyll vitin si Babagjysh i Krishtlindjeve

Në një kohë ku të gjithë kanë nevojë për mbështetje dhe ndihmë sado të vogël nga njëri-tjetri, këngëtarë dhe artistë të ndryshëm nga e...

Fluks në sportelet e postës, 42 mijë pensionistë marrin bonusin

Dje nisi shpërndarja e bonusit prej 5 mijë lekësh të reja për pensionistët, me rastin e festave të fundvitit. Shpërndarja do të bëhet nga...

Sot fillon shpërndarja e shpërblimeve për pensionistët

Sikundër paralajmëroi më herët kryeministri Rama, se edhe këtë vit pensionistët do të gëzojnë bashkë me familjarët e tyre shpërblimin e fundvitit, sot ka...

Mbi 250 mijë shtetas “zbarkojnë” në Shqipëri, situata në Kapshticë dhe Kakavijë

Policia Kufitare ka marrë një sërë masash me qëllim shmangien e radhëve të gjatë në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës. Në njoftim thuhet se...

“Blej shqip, gëzoni shqip”/ Kryemadhi thirrje në prag festash: Ndihmoni fermerët

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka bërë një thirrje në prag të festave të fundvitit. Përmes një postimi në Facebook, ajo u drejtohet qytetarëve që...

Historia e kremtimit të Krishtlindjes

Krishtlindjet janë sot festa kryesore e fesë kristiane, por tradita e festave përreth kohës së Krishtlindjeve është shumë më e hershme se sa krishtërimi...

Policia në “shërbim të përforcuar” për festat/ Zbulohet plani i masave

Në prag të festave të fundvitit, Policia e Shtetit ka publikuar planin e masave për mbarëvajtjen e tyre. Drejtori i Drejtorisë së Rendit Publik Drejtues...

10 fakte interesante për dhjetorin dhe festat që nuk i dinim

1. Muaji dhjetor e ka marrë emrin nga fjala latine “decem” që ka kuptimin 10, pasi dhjetori ishte muaji i 10-të në kalendarin e...

Të fundit

Kryemadhi merr goditjen e radhës, pranga ish-kandidatit për deputet

Blutë e Tiranës kanë prangosur kandidatin për deputet të LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit, Etjon Joka, i cili akuzohet për "korrupsion aktiv" në...

Situatë e rëndë nga koronavirusi në Greqi, të intubuarit nuk kanë shtretër

Koronavirusi ka ‘mbërthyer’ Greqinë Veriore, ku spitalet janë nën presion të madh dhe shtretërit e ICU janë të zënë në një përqindje jashtëzakonisht të...

Vdekja e turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë lëvizjet në hotelin luksoz

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon shkaqeve që çuan në vdekjen e katër turistëve rusë në Qerret të Kavajës. Viktimat...

Putin po e than qëllimisht tregun e gazit në Evropë?

Në fillim dukej si një fushatë publicitare. "Ata që në Evropë ishin dakord të lidhnin me ne marrëveshje afatgjata, mund të fërkojnë duart tani...

Një mrekulli arti nga Yllka Mujo

Nga: Preç Zogaj Në Teatrin Metropol të Tiranës po shfaqet këto ditë vepra teatrale “Oh, ato ditë të bukura” e shkrimtarit nobelist Samuel Beket, vënë në...