E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

festa

Një shtëpi për festa! Nismë e “Fundjavë Ndryshe” dhe Top Channel për ta rindërtuar

Ishte 13 marsi i këtij viti, kur zjarri që ra në katin e parë të një banese në Thumanë la në rrugë 3 fëmijë...

Ansambli “Shota” sonte në Teatrin Kombëtar të Kosovës

Më kuadër të 28 Nëntorit, Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve “Shota” do të mbajë sot koncertin me titull “Festa e Bashkimit”. Koncerti do të...

Festa e Pogba pasi shënoi, ka një mesazh të fortë

Paul Pogba, ka shijuar një rikthim mjaft të mirë nga dëmtimi, duke u vlerësuar si lojtari më i mirë i ndeshjes. Ylli i Manchester...

Festa e Kurban Bajramit ul në një tryezë PS dhe PD në Elbasan

Festa e Kurban Bajramit ka bashkuar si rrallë herë PS me PD në Elbasan. Në pritjen e organizuar nga Myftinia kanë qenë të pranishëm...

SHBA, festa e 4 korrikut do të monitorohet nga dronet e policisë

Policia amerikane ka vendosur të marrë masa të forta sigurie për festimet në Ditën e Pavarësisë së SHBA-ve. Monitorimi me drone, i turmave që...

Të fundit

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...