E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Fluks në sportelet e postës, 42 mijë pensionistë marrin bonusin

Dje nisi shpërndarja e bonusit prej 5 mijë lekësh të reja për pensionistët, me rastin e festave të fundvitit. Shpërndarja do të bëhet nga Instituti i Sigurimeve Shoqërore, në bashkëpunim me Postën Shqiptare dhe bankat deri më datë 31 dhjetor.

Sapo janë njoftuar për këtë vendim, pensionistët u janë drejtuar sporteleve, duke krijuar radhë të gjata.

Kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore, Astrit Hado, përmes një postimi në Facebook, ka treguar se janë rreth 42 mijë pensionistë që kanë marrë bonusin, ndërsa thekson se shpërndarja e tij vijon. “41.935 shpërblime për festat e fundvitit, të shpërndara deri në këto momente. Vazhdon shpërndarja e tyre, në përputhje me grafikun”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi euforike: LSI e vetmja parti në rritje

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka rrëfyer për rrugëtimin e partisë së saj dhe ku ndryshon ajo këto zgjedhje nga zgjedhjet e tjera. Kryemadhi konstaton...

“Shko te nëna jote”/ Lukaku tërbohet nga provokimet e Ibrahimoviç (Video)

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit të Interit, Romelu...

Grabitje me armë në Tiranë, farmacisë i merret e gjithë xhiroja ditore

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një farmaci në Tiranë, pas shkollës 'Sami Frashëri'. Hajduti i armatosur dhe me maskë,...

Kryemadhi: Varfëria ka arritur kulmin. Me këtë ritëm, njerëzit do vjedhin

Ditëne  djeshme, Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, prezantoi programin elektoral me të cilin do kërkojë votat e shqiptarëve më 25 prill. E...

Pse nuk po vijnë vaksinat e Pfizer? Përgjigjet zv.ministrja Rakacolli

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka shpjeguar se përse nuk kanë ardhur dozat e premtuara nga kryeministrit Edi Rama. Disa javë më parë, me mbërritjen...