E hënë, 14 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Etiketa

ekstremiste

Rusia i shpall “ekstremiste” organizatat e lidhura me Navalnyn

Një gjykatë në Moskë u ka ndaluar veprimtarinë organizatave politike të lidhura me kritikun e burgosur të Kremlinit, Aleksei Navalny, duke i shpallur ato...

Ekstremistë të djathtë tek policia – Armiq të shtetit në uniformë

Sërish policia gjermane tronditet nga një skandal. Por reagimet nuk sinjalizojnë, se po merret seriozisht dimensioni i katastrofës nga politika dhe policia, mendon Hans...

Ekstremistët po përpiqen të keqpërdorin protestat në Evropë

Autoritetet paralajmërojnë për keqpërdorimet prej ekstremistëve të djathtë të protestave për shkak të masave kundër virusit Corona. Mund të tërhiqen paralele me protestat kundër...

PDIU: Qarqet ekstremiste greke provokojnë brenda territorit të Shqipërisë

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ku njofton se më datë 3 Prill në...

Forcat franceze ekzekutojnë 33 ekstremistë në Mali

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron deklaroi ditën e sotme se forcat franceze kanë vrarë 33 terroristë në Mali, në afërsi të kufirit me Mauritaninë....

ISIS ndryshon strategji, thirrje ekstremistëve: Ndizni zjarre në Evropë e SHBA

Pas akteve terroriste në Evropë dhe SHBA, ISIS siç duket ka në plan një tjetër strategji hakmarrëse. “Daily Mail” raporton se organizata terroriste ISIS së...

Aksione të shumta kundër antisemitizmit

Pas sulmit në Halle, ministrja e Drejtësisë Lambrecht ka kërkuar dënimin më të rreptë të atyre që kryejnë vepra antisemitiste. Në të gjithë Gjermaninë...

Partitë ekstremiste të Evropës nuk do ta zgjidhin dot krizën e emigrantëve

Nga James Sutton, “National Riview” Zgjedhjet e fundit të Parlamentit Evropian, nxorën zbuluar polarizimin në rritje të opinionit publik, mbi të ardhmen e Bashkimit Evropian....

Berisha: Ekstremistë të tërbuar grekë përdhosin territorin shqiptar!

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka dënuar thirrjet ekstremiste të shtetasve grekë gjatë ceremonisë së varrimit të Kostandinos Kaçifas në Bularat. Me anë të një postimi në...

Google i shpalli “luftë” terrorizmit, heq videot ekstremiste nga YouTube

Kompania Google tha se po rrit përpjekjet për të identifikuar dhe hequr videot që lidhen me terrorizmin dhe përmbajtjen ekstremiste, veçanërisht në platformën e...

Të fundit

Njeriu që do ta rishohë në televizor vdekjen e tij

Nga Stefano Nazzi “Il Post” Është e vështirë të mos jesh retorik, kur bëhet fjalë për futbollistin danez, Kristian Eriksen, që shokoi botën kur në...

Makina merr flakë në ecje, policia jep detajet e para

Një mjet ka marrë flakë në aksin Himarë-Sarandë. Sipas policisë, shkak i zjarrit ka qenë një shkëndijë elektrike. Makina e markës “Nissan”, po drejtohej nga...

Samiti G7/ Kina me tone të forta ndaj superfuqive botërore. “Shpifin mbi Kinën”

Londër / Pekin (dpa) - Kina ka akuzuar vendet kryesore të industrializuara të Grupit të Shtatëve (G7) për "ndërhyrje në punët e brendshme" pas...

Qëndrimet e palëve një ditë para takimit në Bruksel Kurti-Vuçiç

Bekim Shehu/ Deutsche Welle Para takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kryeministri i Kosovës Albin Kurti insiston se ky takim është për të ardhmen...

Njoftim për vend të lirë pune agjent/e marketingu

“Tirana Today” kërkon agjent/e marketingu. Kërkesa të përgjithshme për kandidatët: 1-Të ketë aftësi shumë të mira në formulimin dhe hartimin e një plani strategjik dhe analitik...