E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

e-albania

Vaksinimi +18, mbi 25 mijë aplikime në e-Albania

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se vaksinimi kundër koronavirusit +18, po ecën me ritme shumë të mira...

Rinis kolaudimi/ Çfarë duhet të dini për rradhën e makinës suaj

Ka rinisur kolaudimi i automjeteve. Pas katër muajsh pezullim, tashmë do të rinisë kontrolli teknik i mjeteve, por me disa ndryshime të rëndësishme. Drejtori...

Artur Zheji: “Përdorimi i të dhënave personale, shenjë frike”

Teksa ka folur në emisionin “Pikat mbi i” në News24 pak minuta më parë, analisti dhe publicisti Artur Zheji ka deklaruar, në lidhje me...

Skandali me të dhënat personale/ Spiropali: Nuk janë publikuar nga PS

Ministrja për marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar në lidhje me skandalin e publikuar dy ditë më parë, së të dhënave personale të...

Ora policore/ Këto janë mënyrat e aplikimit për leje-dalje në e-Albania

Duke filluar nga sot në orën 22.00 deri nesër në orën 06.00, nuk do të lejohet lëvizja e qytetarëve, në zbatim të masave ndaj...

Si mund të aplikoni online për të ndryshuar fjalëkalimin e deklarimit elektronik

Nëse keni humbur apo nuk mbani mend fjalëkalimin e llogarisë e-filing, mund tё aplikoni online nё kohё reale pёr fjalёkalimin e ri. Drejtoria e Përgjithshme...

Karantina, në prill 2.82 milionë aplikime për “leje për dalje” në e-Albania

Të paktën 2.82 milionë leje për dalje janë marrë nga qytetarët në e-albania gjatë muajit prill kur lehtësitë ishin ende të vogla dhe qarkullimi...

Rama tregon si mund të merret leja e lëvizjes për arsye shëndetësore

Kryeministri Rama ka përcjellë rregullat e reja që kanë hyrë në fuqi sot, lidhur me menaxhimin e situatës nga koronavirusi vdekjeprurës. Në postimin e tij...

“Nga java e ardhshme autorizim javor”, Rama: Në makinë vetëm dy persona

Duke filluar nga java e ardhshme do të kemi një ndryshim në autorizimin e mjeteve për punonjësit që lejohen të punojnë. Lajmin e ka bërë...

Nga e hëna ju duhet leje për të dalë në pazar, çfarë duhet të dini për të

Duke filluar që nga dita e nesërme, hyn në fuqi “leja e daljes” e njoftuar nga kryeministri Rama pak ditë më parë. Kjo leje është...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...