E enjte, 4 Mars, 2021
17 C
Tirana

Etiketa

Bylis

Disiplina pezullon me dy ndeshje trajnerin e Bylisit, dënohet edhe Partizani

Komisioni i Disiplinës, ka dhënë vendimet e fundit, në lidhje me javën që lamë pas në kampionatin shqiptar. Trajneri i Bylisit, Veljko Dovedan është pezulluar...

Ilir Daja nuk do të drejtojë Partizanin ndaj Bylisit, ja çfarë ndodhi

Partizani luan me Bylisin ditën e sotme, në ndeshjen e vlefshme për javën e 9-të në Kategorinë Superiore. Për shkak të problemeve shëndetësore, bëhet me...

Tirana eliminohet nga Korabi, Dinamo shokon Bylisin (Rezultatet)

Tirana dhe Bylisi janë eliminuar nga Kupa e Shqipërisë. Bardheblutë humbën ndaj Korabit me rezultatin 0-1 në 120 minuta. Edhe pse me 10 lojtarë prej...

Hetimi për Bylis-Tirana, dështon mbledhja e Komisionit të Etikës

Ka dështuar mbledhja e Komisionit të Etikës lidhur me hetimin për Bylis-Tirana. Raportohet se të pranishëm në mbledhje ishin vetëm kryetari Fatmir Braka dhe anëtari...

Hetimi për Bylis-Tirana, pse Halili nuk u paraqit në FSHF

Një pjesë e rëndësishme e vlerësimit të integritetit të takimit të luajtur më 2 korrik mes Bylisit e Tiranës do të bëhet pas dëshmisë...

Hetimi për Bylis-Tirana/ Presidentët e dy klubeve, dëshmi në komisionin e etikës

Hetimi për ndeshjen Bylis-Tirana ka nisur zyrtarisht. Një pjesë e rëndësishme e vlerësimit të integritetit të takimit të luajtur më 2 korrik, do të bëhet...

Kupa e Shqipërisë/ Bylisi përmbys Tiranën

Bylisi ka fituar me përmbysje përballë Tiranës në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë shënuan që në minutën e 20 me anë...

Bylisi në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë

U mbyll në Korçë dhe skuadra e Bylisit, është gjysmëfinalistja e fundit e Kupës së Shqipërisë. 1-1 rezultati final, që çoi ballshiotët një raund më...

Personaliteti italian e cilëson Bylisin qytetërim grek/ ‘Shpërthen’ në kritika arkeologu shqiptar

Personaliteti i madh italian, Vittorio Sgarbi ka qenë i pranishëm këto ditë në Shqipëri, ku ka vizituar vende të ndryshme me qëllim promovimin e...

Vendimet e Disiplinës/ Përjashtohet me 12 muaj djali i presidentit të Laçit

Komisioni i Disiplinës në FSHF ka vendosur të përjashtojë me 12 muaj djalin e presidentit të Laçit, Kleo Laskaj. Sipas komisionit, vendimi është marrë si...

Të fundit

Kryemadhi: Ahmetaj është frikacak, nuk e mban dot burgun

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është shprehur se kohët e fundit ka ndryshuar mendim për ministrin Arben Ahmetaj. E ftuar në “Opinion”...

E mori me kredi, pas një viti e gjysmë përmbarimi e nxjerr nga shtëpia

Jorida Davidhi ka denoncuar sot në emisionin “Stop” se në vitin 2013 ka marrë një kredi të butë përmes Bashkisë Tiranë dhe një institucioni...

Kryemadhi: Dola kundër inceneratorëve, Koka u ankua tek ish-kryetari i LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intehrim, Monika Kryemadhi ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me denoncimin e saj për inceneratorët. Kryemadhi tha se eksponentë...

Deklarata për dorëheqje/ Spahiu jep 6 argumente pse Meta nuk do e mbajë fjalën

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu duke komentuar deklaratat e Presidentit Ilir Meta së fundmi lidhur me zgjedhjet e ardhshme, tha se Kreu i Shtetit...

Kush është ishulli më misterioz, më i izoluar dhe më i rrezikshëm në planet?

Një ishull i pandikuar nga civilizimi modern. A ekziston? Po. Në Oqeanin Indian, populli sentinelez ka jetuar në një ishull të vogël për më...