E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Hetimi për Bylis-Tirana, dështon mbledhja e Komisionit të Etikës

Ka dështuar mbledhja e Komisionit të Etikës lidhur me hetimin për Bylis-Tirana.

Raportohet se të pranishëm në mbledhje ishin vetëm kryetari Fatmir Braka dhe anëtari Bashkim Koka.

Kësisoj, Komisioni pritet që të mblidhet në një datë të mëvonshme, e cila ende mbetet për t’u caktuar.

Etika do të shqyrtojë të gjitha provat dhe dëshmitë për ndeshjen e parë gjysmëfinale ndërmjet Bylisit dhe Tiranës, e cila u akuzua për trukime, pas sinjalizimeve nga kompania ndërkombëtare, “SportRadar” dhe nga UEFA.

Rikujtojmë se në përballjen e 2 korrikut, koeficientët për shënimin e golave apo fitoren e Bylisit me përmbysje lëvizën në mënyrë të dyshimtë.

Këta faktorë ndikuan në dhënien e alarmit, shkruan “A2”.

Ndërkohë në mbledhje, pritet të dalin edhe konkluzionet rreth integritetit të ndeshjes dhe të dy skuadrave të përfshira.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...