E enjte, 4 Mars, 2021
17 C
Tirana

Etiketa

mbledhja

Mbledhja e përbashkët Shqipëri-Kosovë do të mbahet më 2 tetor në Tiranë

Mbledhja e përbashkët e Shqipërisë dhe Kosovës  do të mbahet më 2 tetor në Tiranë dhe jo në Shkodër siç ishte lajmëruar më herët. Mbledhja...

Apeli i Yuri Kim për 5 qershorin, Rama: Për ambasadorët flas kur jam me ta

Pas përfundimit të mbledhjes me drejtorët e qarkut në Vlorë, Edi Rama komentoi deklaratën e ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim. Kjo e fundit i rikujtoi...

Shtyhet mbledhja e përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës

Kryeministri Avdullah Hoti, bëri me dije se mbledhja mes dy qeverive Kosovë-Shqipëri që ishte planifikuar për tu mbajtur në Shkodër është shtyrë për më...

Turqia dhe Bjellorusia “shpëtojnë” nga sanksionet për shtatorin, shtyhet mbledhja e KE-së

Takimi special i Këshillit Evropian është shtyrë me 1 javë pasi kreu i kësaj organizate, Charles Michel, është prekur nga koronavirusi dhe ndodhet në...

Këshilli Politik/ Gjiknuri: Opozita do të zvarrisë implementimin e ndryshimeve Kushtetuese

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik, përfaqësuesi i mazhorancës, Damian Gjiknuri, deklaroi se opozita po synon që ndryshimet kushtetuese të mos implementohen në...

Këshilli Politik: Nuk ka dakortësi për listat dhe koalicionet

Deputetja Rudina Hajdari ka dalë më herët nga mbledhja e Këshillit Politik, e cila vijon ende. Bëhet me dije se palët nuk kanë gjetur ende...

Përfundon mbledhja, caktohen drejtuesit e PS-së në qarqe

Ka përfunduar disa minuta më parë mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste. Mbledhja e zhvilluar në Elbasan zgjati rreth 90 minuta, ku Rama i...

Këshilli Politik/ PS refuzon propozimin e opozitës për hapjen 100% të listave

Partia Socialiste ka refuzuar propozimin e opozitës jashtëparlamentare, i cili mundëson hapjen e listave 100 %, pa ndryshime të tjera në formulën e koalicioneve...

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, zbulohet kërkesa e PD

Sapo ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik. Ndërkohë është zbuluar një kërkesë e PD-së lidhur me zgjedhjet. Opozita kërkon që çdo ndryshim që lidhet me zgjedhjet...

Hetimi për Bylis-Tirana, dështon mbledhja e Komisionit të Etikës

Ka dështuar mbledhja e Komisionit të Etikës lidhur me hetimin për Bylis-Tirana. Raportohet se të pranishëm në mbledhje ishin vetëm kryetari Fatmir Braka dhe anëtari...

Të fundit

Kryemadhi: Ahmetaj është frikacak, nuk e mban dot burgun

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është shprehur se kohët e fundit ka ndryshuar mendim për ministrin Arben Ahmetaj. E ftuar në “Opinion”...

E mori me kredi, pas një viti e gjysmë përmbarimi e nxjerr nga shtëpia

Jorida Davidhi ka denoncuar sot në emisionin “Stop” se në vitin 2013 ka marrë një kredi të butë përmes Bashkisë Tiranë dhe një institucioni...

Kryemadhi: Dola kundër inceneratorëve, Koka u ankua tek ish-kryetari i LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intehrim, Monika Kryemadhi ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me denoncimin e saj për inceneratorët. Kryemadhi tha se eksponentë...

Deklarata për dorëheqje/ Spahiu jep 6 argumente pse Meta nuk do e mbajë fjalën

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu duke komentuar deklaratat e Presidentit Ilir Meta së fundmi lidhur me zgjedhjet e ardhshme, tha se Kreu i Shtetit...

Kush është ishulli më misterioz, më i izoluar dhe më i rrezikshëm në planet?

Një ishull i pandikuar nga civilizimi modern. A ekziston? Po. Në Oqeanin Indian, populli sentinelez ka jetuar në një ishull të vogël për më...