E mërkurë, 20 Janar, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

Aulon Kalaja

Tragjedia e 26 nëntorit/ Kalaja kujton momentin drithërues: E pashë me sytë e mi

Gazetari dhe aktivisti i shoqërisë civile Aulon Kalaja shprehet se në momentin që vendi u godit nga tërmeti i 26 nëntorit, ai u nis...

“Serbët, të drejta për të blerë toka në bregdet”, Kalaja tregon ç’fsheh qeveria

Aktivisti Aulon Kalaja shprehet se nga samiti i “Shengenit Ballkanik” po përpiqet të mbahet e fshehtë e drejta e qytetarëve serbë për të blerë...

“Ke marrë kredi te Veliaj”, Kalaja shpërthen në akuza ndaj Vasilit

Aktivisti Aulon Kalaja dhe aktori Laert Vasili janë përfshirë në një debat në lidhje me pasojat që solli tërmeti i 26 nëntorit. Të ftuar në...

Pasgoditja në Thumanë/ Aktivisti: 2 persona humbën jetën kur po nxirreshin

Aktivisti Aulon Kalaja ka hedhur një akuzë të fortë në lidhje me tërmetin e 26 nëntorit. I ftuar në emisionin “360 Gradë” në Ora News,...

“Serbia do të dalë më e fituara”/ Gazetari: Pas “mini-Shengenit” fshihet Rusia

Gazetari dhe aktivisti Aulon Kalaja ka komentuar samitin e Ohrit mbajtur pak ditë më parë, në kuadër të “mini-Shengenit ballkanik”. Teksa ishte i ftuar këtë...

“Po na pinë gjakun”, denoncimi i gazetarit: Si po mashtrojnë kompanitë celulare

Nga Anxhela Ferra Një nga shqetësimet që ka shoqëruar prej kohësh qytetarët shqiptarë janë tarifat e larta të kompanive celulare në vendin tonë. Kjo pasi...

Shqiptarët në burgjet greke, Kalaja: Kur nuk i vrasin, i dënojnë përjetësisht

Nga Anxhela Ferra Vetëm në një vit e gjysmë në burgjet e Greqisë kanë humbur jetën 11 shtetas shqiptarë që ishin duke vuajtur dënimin penal....

Ndodh në Tiranë/ E faturojnë sikur ka hapur lavazh, gazetari ‘bën për një lek’ Veliajn (Video)

Shpesh qytetarët janë ankuar në lidhje me faturën e ujit, pasi nuk e justifikon çmimin e 'kripur' që ata paguajnë. Por një tjetër rast...

Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...