Politikë

“Ke marrë kredi te Veliaj”, Kalaja shpërthen në akuza ndaj Vasilit


               Publikuar në : 22:49 - 09/12/19 B H

Aktivisti Aulon Kalaja dhe aktori Laert Vasili janë përfshirë në një debat në lidhje me pasojat që solli tërmeti i 26 nëntorit.

Të ftuar në emisionin “360 Gradë” në Ora News, ata shprehën mendime të ndryshme sa i përket situatës ku ndodhet vendi.

Vasili akuzon Kalanë se po përdor rastin e tërmetit për të sulmuar qeverinë. Ndërsa analisti e akuzon atë se ka marrë kredi te kryeministri, duke e cilësuar atë si manaren e kreut të qeverisë.

Pjesë nga debati:

Kalaja: Kthehu me këmbë në tokë, ky ka fut kasetën. Po na ha kohën kot.

Vasili: Më patë mua të kundërshtoj në daljen e përgjegjësive?

Kalaja: A po jeton këtu? Ç’lidhje ka 501? Ki respekt për viktimat.

Vasili: Aulon është kriminale kjo që po bën. Po përdor fatkqesinë e tyre për të sulmuar një qeveri.Turp të të vijë!

Kalaja: Ti je manarja e Kryeministrit, ke marrë kredi të kryeministri.Ta nxjerr letrën që ke marrë kredi te Erion Veliaj. Bëj ndonjë punë. Të dëgjojmë budalliqet që flet ti.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT