E martë, 23 Shkurt, 2021
11 C
Tirana

“Ke marrë kredi te Veliaj”, Kalaja shpërthen në akuza ndaj Vasilit

Aktivisti Aulon Kalaja dhe aktori Laert Vasili janë përfshirë në një debat në lidhje me pasojat që solli tërmeti i 26 nëntorit.

Të ftuar në emisionin “360 Gradë” në Ora News, ata shprehën mendime të ndryshme sa i përket situatës ku ndodhet vendi.

Vasili akuzon Kalanë se po përdor rastin e tërmetit për të sulmuar qeverinë. Ndërsa analisti e akuzon atë se ka marrë kredi te kryeministri, duke e cilësuar atë si manaren e kreut të qeverisë.

Pjesë nga debati:

Kalaja: Kthehu me këmbë në tokë, ky ka fut kasetën. Po na ha kohën kot.

Vasili: Më patë mua të kundërshtoj në daljen e përgjegjësive?

Kalaja: A po jeton këtu? Ç’lidhje ka 501? Ki respekt për viktimat.

Vasili: Aulon është kriminale kjo që po bën. Po përdor fatkqesinë e tyre për të sulmuar një qeveri.Turp të të vijë!

Kalaja: Ti je manarja e Kryeministrit, ke marrë kredi të kryeministri.Ta nxjerr letrën që ke marrë kredi te Erion Veliaj. Bëj ndonjë punë. Të dëgjojmë budalliqet që flet ti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vuçiç: Na pret një presion i madh për ta njohur Kosovën

Presidenti Aleksandër Vuçiç, pas mbledhjes në Partinë Progresive Serbe ka folur në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Sipas Gazeta Express, Vuçiç ka thënë se vendi po përballet...

Basha: Taksa e sheshtë 9%, çlirim për financat e sipërmarrjes shqiptare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se ulja e taksës nga 15 në 9%, do të çlirojë financat e sipërmarjes shqiptare. Teksa publikoi një...

Brataj vaksinoi shoferin personal? Urgjenca Kombëtare reagon pas akuzave

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore ka reaguar sot pas lajmit të publikuar në rrjetet sociale për vaksinimin e një shoferi të këtij institucioni. QKUM shprehet...

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...