E diel, 24 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Etiketa

situata

OBSH “vecmas e shqetësuar” për situatën e Covid në Ballkan dhe Europën Qendrore

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se është “veçanërisht e shqetësuar” për situatën e koronavirusit në Ballkan dhe Europën Qendrore. “Ne jemi veçanërisht të shqetësuar për...

”Situata është jashtë kontrollit”/ Mjeku: Nuk respektohen masat anti-covid

Mjeku shqiptar në Itali, Arben Gjeka deklaroi se në Shqipëri nuk respektohen masat kundër koronavirusit. Në një intervistë për ''Ora News'', Gjeka u shpreh se...

Situata nga pandemia/ Manastirliu: Kemi numrin më të ulët të infektimeve në rajon

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se pavarësisht se shifrat e përditshme të infektimeve janë të larta, ato janë brenda parashikimeve. E ftuar në...

Reshjet e dendura/ Xhaçka: Parashikimet për javën e ardhshme janë shqetësuese

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në një deklaratë për mediat mbi situatën në vend për shkak të motit të keq. Ministrja paralajmëroi se intensiteti...

Menaxhimi i pandemisë, Basha gati propozimin e dytë për qeverinë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se do të paraqesin një plan të dytë për menaxhimin e situatës së pandemisë. Sipas liderit të opozitës, situata...

Bjellorusi/ Përshkallëzohet situata, opozitarët e burgosur nisin grevën e urisë

Politikani i burgosur i opozitës bjelloruse Maxim Znak, deklaroi se do të nisë një grevë urie në burg të premten. Znak është një anëtar i...

Situata në Kosovë vijon të jetë shqetësuese, del bilanci i 24 orëve të fundit

Situata në Kosovë, si pasojë e pandemisë vijon që të jetë shqetësuese! Autoritetet shëndetësore kanë bërë publik bilancin e 24 orëve të fundit, teksa konfirmohet...

Pesë muaj koronavirus

Nga Ilir Beqaj U mbushën 5 muaj (22 javë) që prej rastit të parë të konfirmuar me Covid-19 në Shqipëri. Deri më tani Shqipëria është...

Si paraqitet situata nga pandemia në Itali? Dalin të dhënat e fundit

Italia është një nga vendet që u godit më fort nga koronavirusi! Autoritetet shëndetësore të shtetit fqinj kanë publikuar bilancin e 24 orëve të fundit. Si...

Situata e zjarreve në vend/ Drejtori i AKMC: Shumica kanë qenë të qëllimshme

Drejtori i përgjithshëm i Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile, Haki Çako, ka reaguar rreth situatës së zjarreve në vend. Përmes një deklarate për mediat, Çako...

Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...