E martë, 23 Shkurt, 2021
17 C
Tirana

“Serbët, të drejta për të blerë toka në bregdet”, Kalaja tregon ç’fsheh qeveria

Aktivisti Aulon Kalaja shprehet se nga samiti i “Shengenit Ballkanik” po përpiqet të mbahet e fshehtë e drejta e qytetarëve serbë për të blerë prona në bregdetin shqiptar.

I ftuar mbrëmjen e kësaj të hëne në emisionin “360 Gradë”, Kalaja theksoi se aleatët strategjikë të shqiptarëve janë “Uashingtoni dhe Brukseli, jo Moska dhe Beogradi”.

“Serbia prodhon deri te automjetet, ne nuk prodhojmë asgjë. Ka oligarkë më të mëdhenj se Shqipëria, tregun e hidrokarbureve. Ajo që fshihet nga ky minishengen është e drejta e serbëve për të blerë toka në bregdet, pse nuk e thotë kryeministri? Do të kemi serbë që do të vinë. Kanë kapacitete më të mëdha ekonomike, ne çfarë masash marrim? Kush është zoti Rama që merr peng aspiratat e një vendi? Për shqiptarët dielli lind në perëndim dhe aleatët strategjikë të shqiptarëve janë Uashingtoni dhe Brukseli dhe jo Moska dhe Beogradi”, deklaroi Kalaja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Greqia lëshon “pasaporta” Covid për ata që kanë marrë të dyja dozat e vaksinës

Disa muaj para se të fillojë sezoni turistik, Greqia është bërë një nga vendet e para në Bashkimin Evropian që lëshon certifikata dixhitale të...

Tomini: Karantina e plotë, guri i fundit i qeverisë nëse nuk zbatohen masat

Zv.Ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini është shprehur se ka një rritje të numrit të rasteve që kërkon shtrimin në spital. Në një intervistë për A2CNN,...

A duhet t’u besojmë vaksinave ruse dhe kineze?

Nga: Frida Ghitis “The Washington Post” Kur presidenti rus Vladimir Putin njoftoi personalisht në gushtin e vitit të shkuar se Rusia kishte miratuar vaksinën e...

Ilir Meta nuk ka pse fshihet, duhet të dalë hapur në fushatë

Nga: Andi Bushati Ilir Meta është futur në një qerthull pa krye duke dashur të justifikohet për akuzat e shumicës parlamentare, se ai po bën...

Meta: Shqipëria e shqiptarëve dhe kurrë e oligarkëve dhe mafies ndërkombëtare

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me të rinjtë në zonën e Kombinatit në kryeqytet. Meta shprehet se më datë 25 prill,...