E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

atletico madrid

Atletico Madrid shpallet kampione e La Liga-s, Realit nuk i mjafton përmbysja

Atletiko Madrid është shpallur kampione e La Liga-s në kampionatin spanjoll. Skuadra e drejtuar nga Diego Simeone, mundi në ndeshjen e fundit në transfertë...

Champions 21:00/Pritet luftë, blutë e Londrës presin Atletikon, si vijnë ekipet

Goli i Olivier Giroud ndan Çelsin nga Atletiko i Madridit në këtë përballje intriguese të raundit të 1/16-ave të Ligës së Kampionëve. Improvizimi mbresëlënës i...

Spanjë/ Sa e kishim pritur një sezon të tillë

Dje u luajt në Spanjnë derbi i Madridit, një luftë e egër mes dy rivalësh kalibri. Barazimi 1-1 i ardhur në minutën e 88,...

Spanjë/ Sot derbi i madh i Madridit, loja bëhet serioze

Atletico Madrid pret Real Madridin në një derbi të kryeqytetit spanjoll që do të lërë gjurmë në garën për titull. Atletico kryeson kampionatin dhe...

Champions League/ Inter fiton mes drithërimash në Gjermani, avancon Liverpul

Përfundojnë ndeshjet e raundit të 5 të UEFA Champions League. Vëmendja më e madhe ishte në Gjermani në përballjen Borusia Mynshenglabah-Interit. Zikaltërit e Kontes, arritën...

Champions/ M’gladbach ‘masakron’ Shaktarin, Atletikon ‘e zë i ftohti’ në Rusi

Borusia Mynshengladbah shpartalloi me rezultatin e thellë 0-6 Shahtjor Donetskun në Ukrainë. Ndonëse takimi pritej të ishte i balancuar, ishin gjermanët ata që kontrolluan ndeshjen...

Champions/ Reali shpëton në fund, Liverpuli dhe Siti nuk falin

Plot 20 gola të shënuara në 6 sfidat e mbrëmjes së sotme të Champions League. Reali i Madridit i ka shpëtuar humbjes turpëruese ndaj Mynshenglabahut,...

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë. Përveç një shume të...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Ish-mbrojtësi i Atletico tregon duelet me Messi: E kam goditur gjithmonë

Duelet mes Atletico Madrid dhe Barcelonës janë gjithnjë shumë të zjarrta, e për pasojë edhe përplasjet e futbollistëve në disa raste duke kaluar limitet...

Të fundit

Talenti nga Kosova Blendi Idrizi kalon në ekipin e parë tek Shalke 04

Talenti nga Kosova Blendi Idrizi nënshkroi kontratën e tij të parë si profesionist me “mbretërorët” gjermanë të Shalke 04-ës. 23-vjeçari u bashkua me skuadrën...

Vodhi 5,5 milionë lekë, SHÇBA pezullon nga detyra nënkomisarin e policisë

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), ka pezulluar një punonjës policie, pasi është i dyshuar për vjedhje, duke shpërdoruar detyrën. Sipas hetimeve disa...

Lajmet e fundit nga futbolli italian, Inter, Milan, Juventus…

Lajmet e fundit nga futbolli italian: Inter: Hakan Calhanoglu, pas ekzaminimeve mjekësore dhe pas një pushimi të shkurtër për drekë, arriti në selinë e...

Itali/ Krijohet molekula që kuron sëmundjen e Parkinsonit

Një molekulë që shkon direkt në tru për të shuar simptomat e sëmundjes Parkinson. Kjo  është ajo që studiuesit e Universitetit Shtetëror të Milanos...

Kinematografi/ Nëse po kërkoni aksion në ekran, Tirana Today sjell rekomandimin

Titulli: “Wrath of Man” Zhanri: Aksion, Thriller, Krim Viti: 7 maj 2021 Kohëzgjatja: 1 orë e 59 minuta Regjia: Guy Ritchie Aktorët: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett Një nga...