E diel, 13 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Champions/ M’gladbach ‘masakron’ Shaktarin, Atletikon ‘e zë i ftohti’ në Rusi

Borusia Mynshengladbah shpartalloi me rezultatin e thellë 0-6 Shahtjor Donetskun në Ukrainë.

Ndonëse takimi pritej të ishte i balancuar, ishin gjermanët ata që kontrolluan ndeshjen nga fillimi deri në fund.

Me rezultatin e sotëm, ata nuk mund të konsiderohen më si “surprizë” në grupin B të Ligës së Kampioneve. Ndeshja tjetër e grupit është ndërmjet Interit dhe Realit të Madridit.

Ndërkohë, Atletiko Madridi zhgënjen në Rusi duke mos shkuar më larg se barazimi 1-1 ndaj Lokomotivës së Moskës. Edhe pse ekipi i Diego Simeones kaloi i pari në avantazh, nuk mundi të siguronte fitoren ndaj Lokomotivës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...