E premte, 26 Shkurt, 2021
15 C
Tirana

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga.

Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë në botë, por nuk ia ka dalë të shpërblejë aspak investimin e madh të “Bluve të Londrës”.

Frank Lampard nuk beson më tek 25-vjeçari dhe po tenton një prej portierëve më të mirë në planet.

Mediat spanjolle raportojnë se objektivi i madh i klubit londinez është Jan Oblak, “gardiani” i Atletico Madrid.

Slloveni është një siguri mes shtyllave dhe Chelsea është gati të ofrojë 100 milion euro për shërbimet e tij.

Një ofertë që vështirë të refuzohet nga “Colchoneros” dhe që do e kthente 27-vjeçarin ballkanas në portierin më të shtrenjtë në histori, shkruan “abcnews.al”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Pas 25 prillit i japim fund çdo abuzimi

ryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, zhvilloi një takim me strukturat e LSI-së në Kashar, me të cilët diskutoi për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Gjatë...

Talenti shqiptar bën hapin e madh në karrierë, firmos me skuadrën gjermane

Talenti me origjinë shqiptare, Mehmet Ibrahimi, ka bërë një hap të rëndësishëm në karrierë, duke nënshkruar kontratë profesioniste me klubin e Lajpcigut. Ky fakt është...

Biden: SHBA-ja nuk do ta njohë kurrë aneksimin e Krimesë nga Rusia

Presidenti amerikan Joe Biden ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të përkrahin Ukrainën kundër agresionit rus, dhe nuk do të njohin...

Spanja merr vendimin e papritur për personat nën 55 vjeç që kanë kaluar Covid

Spanja do të japë vetëm një dozë të vaksinës për të gjithë personat që e kanë kaluar Covid-19 dhe janë nën 55 vjeç. Ky vendim...

A është Donald Trump një fashist?

Nga: John Broich“The Converstion” Që para se Donald Trump të zgjidhej president, historianët kanë debatuar nëse ai është apo jo një fashist. Si mësues i...