E mërkurë, 20 Janar, 2021
4 C
Tirana

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë.

Përveç një shume të konsiderueshme parash, blutë e Londrës janë të gatshëm t’iu ofrojnë “rojiblancos” portierin Kepa, një nga nënshkrimet më të shtrenjta të tyre.

Chelsea pagoi 80 milionë euro për të te Athletic, në vitin 2018. Pritshmëritë për portierin e ri spanjoll ishin shumë të larta. Pavarësisht se performanca e tij nuk ka qenë e keqe, ai nuk i ka përmbushur ato plotësisht.

Por Atlético Madrid nuk pritet ta lëshojë Oblak në asnjë mënyrë. Prej vitesh, klubi e kupton se për të garuar për tituj në Spanjë dhe Evropë, duhet të bëjë gjithçka që është e mundur për të mbajtur lojtarët e tij më të mirë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...