E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Atletico Madrid shpallet kampione e La Liga-s, Realit nuk i mjafton përmbysja

Atletiko Madrid është shpallur kampione e La Liga-s në kampionatin spanjoll. Skuadra e drejtuar nga Diego Simeone, mundi në ndeshjen e fundit në transfertë ekipin e Valadolid, me rezultatin 1-2.

Të parët në avantazh kaluan miqtë, por ekipi nga kryeqyteti arriti të përmbysë rezultatin, me një super Luis Suarez. Ky është titulli i 11-të në historinë e klubit.

Ndërkohë, Real Madrid arriti të fitojë me vështirësi dhe përmbysje ndaj Vijareal, por ishte e pamjaftueshme për të fituar kampionatin. Madrilenët e përfundojnë sezonin në vendin e dytë me 84 pikë, 2 më pak se kryesuesit.

Fitore edhe për Barcelonën e Ronald Kuman, e cila mposhti me rezultatin minimal 0-1 skuadrën e Eibar. Një ndeshje e cila vlente për statistikë, pasi skuadra katalanase, kishte dalë nga lufta për titull një javë më parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

‘Basha vodhi zgjedhjet’, grupimi ‘Për PD’-në zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...