E diel, 20 Qershor, 2021
17.5 C
Tirana

Etiketa

votime

Gara brenda PD/ Gjana shpjegon si do votohet: Ja kur dalin rezultatet e para

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në Partinë Demorkatike, Jemin Gjana ka sqaruar procedurat në lidhje me zgjedhjet e 13 qershorit, që do të përcaktojnë kryetarin...

Vetëm 2 milionë votues ishin në Shqipëri ditën e zgjedhjeve

Nga: Eduard Zaloshnja Për të llogaritur tërthorazi se sa nga pothuaj 3.6 milionë shqiptarët e listave zyrtare të votuesve, ndodheshin fizikisht në Shqipëri më 25...

Thyen herësin/ 17 emrat që kapërcyen pragun, tre përfituan

Tre emra kanë përfituar nga thyerja e herësit në zgjedhjet e 25 Prillit, por ata nuk janë të vetmit emra që e kaluan numrin...

“Çdo votë të numërohet e rinumërohet”/ Meta: Të hetohen fletët e pavlefshme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka falenderuar të gjithë qytetarët shqiptarë, të cilët morrën pjesë masivisht në zgjedhjet e 25 prillit. Duke iu referuar të...

Celibashi: Pjesmarrja në zgjedhje 45.72%, PS fiton 74 mandate ndërsa PD 59

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi informoi opinionin publik lidhur me ecurinë e deritanishme të procesit të numërimit të votave. Në një deklaratë për mediat,...

Rushaj: Do të ketë surpriza të pakëndshme për kundërshtarët

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike, Alfred Rushaj deklaroi se në vijueshmëri të procesit të numërimit do të ketë surpriza, të cilat sipas tij...

Numërohen mbi 55% e qendrave të votimit, ja sa vota kanë marrë PS, PD dhe LSI

Gjysmat e kutive të votimit (2891 nga 5199) janë numëruar në të gjithë vendin dhe forcë e parë sipas rezultateve të deritanishme vijon të...

Baçi: Rama e ka të vështirë t’i fitojë këto zgjedhje i vetëm

Kandidati për deputet në Shijak i Partisë Demokratike, Agim Baçi deklaroi se gjatë vëzhgimit të tij në terren ka hasur raste të intimidimit ndaj...

KQZ përditëson rezultatin: PS kryeson, PD pëson rritje (Shifrat)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë përditësimin më të fundit të të dhënave, teksa kanë kaluar rreth 17 orë nga hapja e procesit të...

Rifreskimi i shifrave të pjesëmarrjes / Deri në 19:00 votuan 47.9%

Sipas të dhënave të përditësuara nga Komisioni Qendor i Zgjedhjeve rezulton se deri në orën 19:00 pjesëmarrja në rang kombëtar është 47.94%. Tirana është qarku me...

Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...