E premte, 14 Gusht, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

Voltana Ademi

“Prishjet në Velipojë janë selektive”, Voltana Ademi hedh hapin e radhës

IKM ka nisur aksionin e shembjes së godinave në plazhin e Velipojës, ku janë shkaktuar përplasje të forta. Lidhur me këtë situatë, kryetarja e...

“Turizmi rrezikon të dështojë”/ Ademi: Qeveria të dalë sa më shpejt me një vendim

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi është shprehur se sezoni turistik rrezikon të dështojë nëse nuk përcaktohen rregullat nga ana e qeverisë. Në një...

“Shtoni testimet”/ Ademi: Koronavirusi po përhapet te punonjësit e institucioneve në Shkodër

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar në lidhje me verifikimin e 2 rasteve të reja me koronavirus në Shkodër sot. Përmes një...

Nëse do kishim zgjedhje normale mund të kishim 30 Voltana

Nga Mero Baze Ndryshimet e fundit në Kodin Penal, hapën debat mbi rrezikun që ato kanë për liritë njerëzore në kohë pandemie. Ndëshkimet e ashpra,...

Nëse nuk arrestohet Voltana, atëherë Kodin Penal hidheni në WC si letër higjienike

Nga Kreshnik Spahiu  Dje ishte hera e parë në jetën time pas 25 vitesh jurist që nuk më ngjalli asnjë interes apo kuriozitet ndryshimet në...

Ademi: Bashkia duhet të vendosë për gjurmimin e personave me risk në Shkodër

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi i ka kërkuar një letër prefektit dhe Komisionit të Mbrojtjes Civile të Qarkut Shkodër. Ademi i ka kërkuar...

U kthye në vatrën më të rrezikshme, Voltana Ademi ndërmerr masa shtesë për Shkodrën

Shkodra u kthye në vatrën më të rrezikshme të koronavirusit, ndërkohë kryebashkiakja Voltana Ademi së fundmi ka ndërmarrë masa shtesë. Vendimi i plotë është bërë...

Përhapja e koronavirusit në Shkodër/ Voltana Ademi bisedë me ambasadoren e SHBA

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim tregon se ka zhvilluar një bisedë online me kryetaren e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademin. Përmes një postimi...

Voltana Ademi telefonon Manastirliun, ja çfarë i kërkon

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi ka bërë me dije se ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Përmes një postimi në...

“S’di se çfarë ka bërë Ademi”, Lleshaj: Gjendja në Shkodër është serioze

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24” prej ku foli për situatën e...

Të fundit

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...

Përsëri lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Në 26 nëntor, vendi ynë u trondit nga një tjetër tërmet i fortë, ndërsa epiqendra e tij ishte në detin Adriatik, në afërsi të...

“S’janë hequr masat kufizuese”, Qeveria Hoti bën sqarimin e njoftimit për hapjen e kufijve

Sot Qeveria e Kosovës njoftoi se do të hap kufijtë për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut, mirëpo nuk dha detaje për rregullat që...

Rikthehen shifrat e larta të infektimeve, Italia diskuton mbylljen

Italia ka shënuar në 24 orët e fundit, shifrën më të lartë të infektimeve nga Covid 19 që nga 24 qershori. Ndodhur në këto...

Nevoja për një plan kundër katastrofës humanitare në kufi me Greqinë

Nga: Mero Baze Kristaq Kiço është kryetar i Bashkisë së Finiqit në Sarandë, një Bashki e pakicës greke në Shqipëri. Deri më sot, ai është...