E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Surprizon Voltana Ademi, e pranishme në mbledhjen e Ramës

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi ka shkuar sot në Kryeministri për të zhvilluar një takim me shefin e kabinetit, Edi Rama.

Ademi nuk ka munguar në këtë mbledhje, kjo një lëvizje e rrallë nga ana e saj. Demokratja ka pasur përplasje të shpeshta me kryeministrin Rama, duke dalë në protestë ndaj tij disa herë në qytetin e Shkodrës.

Kryeministri Rama ka zhvilluar një takim me kryebashkiakët, për analizën e performancës së sektorit ujësjellës-kanalizimeve. Mjaft i drejtëpërdrejtë në qëndrimin e tij, Rama u shpreh se qeveria rrit investimet, ndërsa pushteti lokal rrit humbjet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rama shpërndau këngën e Fifit, reagon Flori: S’jemi në forume politike

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...