Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Plas skandali/Studentët kërcejnë në prehrin e mësuesve dhe drejtorit (VIDEO)

Një shkollë e mesme në Kentucky, SHBA, është nën hetim pas publikimit të fotove tronditëse të cilat tregojnë nxënësit duke kërcyer në prehrin e mësuesve dhe drejtorit të shkollës.

Fotot që janë bërë virale, kanë tronditur një qytet të tërë. Fotot tërhoqën vëmendjen kombëtare kur një përdorues i Twitter-it i ndau ato nga faqja e vetë shkollës së lartë.

Këto foto duket se përfshijnë nxitës të tifozëve të veshur me uniforma kamarieresh, dhe që mbanin diçka që dukej si alkool. Kryeinspektorja e shkollës Susan Combs, ka nisur një hetim.

“Incidenti është nën hetim dhe siç e dini për çdo gjë nën hetim, unë me të vërtetë nuk mund të flas”, tha Combs për Louisville Courier Journal. “Pasi të përfundojë hetimi, do të ndërmerren veprimet e duhura”.

Faqja e shkollës në Facebook promovoi ngjarjen, si pjesë e javës së kthimit në shtëpi.  Zëdhënësja e Departamentit të Arsimit në Kentucky, Toni Konz Tatman tha se ata janë “të vetëdijshëm për atë që ndodhi në shkollat ​​e pavarura Hazard” dhe “kanë qenë në kontakt me mbikëqyrësin, i cili na ka informuar se incidenti është nën hetim”.

Aster Sizemore, një anëtar i Bordit të Pavarur të Shkollës Hazard, tha se ai ishte në shkollë të martën, por jo në ngjarjen ku ndodhi aktiviteti i dyshimtë.

Burimi i lajmit: dailymail. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nga gjoba tek dënimi me burg/Finalja e Conference League, “blindohet” Tirana

Policia e Shtetit ka hartuar një plan masash, për të garantuar finalen e "Conference League" që do të mbahet në Tiranë. Masat u njoftuan...

Suedia nënshkruan aplikimin për anëtarësimin në NATO

Ministrja e Jashtme e Suedisë, Ann Linde, nënshkroi të martën në mëngjes një aplikim që deklaronte se vendi dëshiron të anëtarësohet në NATO. Lëvizja shënon...

Turqia e prerë, s’do të miratojë anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se nuk do ta miratonte anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO, nëse ato sanksionojnë...

Energjia, 37 për qind e faturave nuk u paguan në kohë nga konsumatorët

Të paktën 37 për qind e faturave të energjisë nuk janë paguar në kohë nga konsumatorët, dhe nga ana e Operatorit të Shpërndarjes së...

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...