E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Plas skandali/Studentët kërcejnë në prehrin e mësuesve dhe drejtorit (VIDEO)

Një shkollë e mesme në Kentucky, SHBA, është nën hetim pas publikimit të fotove tronditëse të cilat tregojnë nxënësit duke kërcyer në prehrin e mësuesve dhe drejtorit të shkollës.

Fotot që janë bërë virale, kanë tronditur një qytet të tërë. Fotot tërhoqën vëmendjen kombëtare kur një përdorues i Twitter-it i ndau ato nga faqja e vetë shkollës së lartë.

Këto foto duket se përfshijnë nxitës të tifozëve të veshur me uniforma kamarieresh, dhe që mbanin diçka që dukej si alkool. Kryeinspektorja e shkollës Susan Combs, ka nisur një hetim.

“Incidenti është nën hetim dhe siç e dini për çdo gjë nën hetim, unë me të vërtetë nuk mund të flas”, tha Combs për Louisville Courier Journal. “Pasi të përfundojë hetimi, do të ndërmerren veprimet e duhura”.

Faqja e shkollës në Facebook promovoi ngjarjen, si pjesë e javës së kthimit në shtëpi.  Zëdhënësja e Departamentit të Arsimit në Kentucky, Toni Konz Tatman tha se ata janë “të vetëdijshëm për atë që ndodhi në shkollat ​​e pavarura Hazard” dhe “kanë qenë në kontakt me mbikëqyrësin, i cili na ka informuar se incidenti është nën hetim”.

Aster Sizemore, një anëtar i Bordit të Pavarur të Shkollës Hazard, tha se ai ishte në shkollë të martën, por jo në ngjarjen ku ndodhi aktiviteti i dyshimtë.

Burimi i lajmit: dailymail. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...